Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ragad meg a bejáratott...

Miért ragad meg a bejáratott motor?

Figyelt kérdés
Van egy gyári 2014-es Derbi Sendám. Mentem stabilan 70-el, szerintem nem pörgi szét magát nagyon durván, 14-52-es lánckerék, hűtés van, be van járatva, kb 5000 km-el ezelőtt lett henger fúrva, eddig nem csinált ilyet, mostanában kezdte megint, már ez a 4. megragadás az utóbbi 3 napban, van hogy sokáig tartom vele ezt a 70-et de nem ragad meg, de most megint ezt csinálta. Motul 710van benne, működik az olajpumpa, a benzinbe is van olaj, kb 1:60-as arányban van most.

2022. szept. 4. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a kb 60-as keverék azért elég sovány olajzás, mivel minnél nagyobb a szám, annál kevesebb olajat kap, azért ezek 1:40 vagy 1:50-es keverékkel mennek. Érdemes volna megnézni az az olajpumpa beállítását, mert lehet keveset adagol. Van rajta egy jelölés, annak gáz nélkül egyvonalban kell lennie.
2022. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sovány keverék, 1:50 volt csak tankoltam rávalamennyit, de eddig sem tette a benzinbe olajat, csak mióta megragad, eddig ment normálisan. Az olajpumpán a jelölés nem egyvonalban van, hanem azon “túl”, mintha huznád neki, pedig alapjáraton van.
2022. szept. 4. 19:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszont az biztos, hogy az alsó tűgörgő csörög
2022. szept. 4. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy működik az olajpumpád, legalábbis elméletileg, akkor nem lehet hígabb a keveréked. Ezt egy kicsit akkor kevered, mert a plusz olajjal csökken a szám ;). Viszont könnyen lehet, hogy az az olajpumpa mégsem működik megfelelően. Szerintem azért állítsd be rendesen, mert ahogy nézem van benne egy excenter, tehát simán lehet, hogy túlhúzva már visszább zár, vagyis nem kap elég olajat magas fordulaton.

https://www.youtube.com/watch?v=LuLBFtwlQ2Q&t=101s

2022. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, holnap megnézem, ha lehúzom az olajcsövet alapjáraton mennyit adagol, aztán visszaállítom alaphelyzetbe, hogy a 2 jelölés egyvonalban legyen.
2022. szept. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!