Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedésből, hogy kell...

Autókereskedésből, hogy kell intézni a kocsi megvételét és az utána lévő dolgokat?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülye kérdés, de most veszem életem első autóját és nem tudom mi ennek a menete. Ha szeretnék kereskedésből venni egyet ( nem hitelre) az hogy működik? Az ár gondolom fix, tehát ott alkudozni nem lehet és utána? Adás-vételi szerződést írunk meg ilyenek? És utána? Ott történik az átíratás helyben és kapom a kocsi törzskönyvét, forgalmiját meg ilyenek? Utána okmányiroda? Biztosítás meg ilyenek akkor van a kocsin vagy majd nekem kell kötni a vétel után? Hazahozhatom úgy több km-ről? Nem büntetnek meg?

2022. szept. 11. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Az ár nem fix, normális kereteken belül lehet alkudni. A legtöbb kereskedés elintézi helyetted az átiratást, ehhez pedig biztosítást is kell kötni, tehát mindent intéznek. Persze ez nincs meg aznap, 1-2 nap múlva mehetsz érte, és semmire sincs gondod.
2022. szept. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
88%

- alkudni lehet, kell is

- előleget/foglalót kell fizetni, de ha azonnal megvan, hogy na neked ez kell, akkor ki is fizetheted éppen

- ha ki van vonva a kocsi (kereskedőknél jellemző), akkor előbb eredetvizsga-átírás (ennek pár nap átfutási ideje van)

- ha minden megvan, akkor hozhatod el

2022. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qkker1 ***** válasza:
Új vagy használt kocsi?
2022. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Használt autóról van szó.
2022. szept. 11. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
A kötelezőt meg kell kötni mielőtt elhozod a kocsit. Én mindig elintéztetek mindent az autókereskedővel, így gyakorlatilag nekem nem marad semmi hivatalos dolog. A törzskönyvet postán fogják küldeni hivatalos helyről, de az csak később érkezik meg. Ha ennyire nem tudod mi a menete a dolgoknak és nem értesz az autókhoz akkor nem menj oda egyedül, vigyél egy autószerelőt vagy legalább egy tapasztaltabb rokont. Azt érdemes megkérdezni, hogy forgalomba van-e helyezve a kocsi az országban vagy nem. Ha nem akkor nem is tudod azonnal elhozni, várni kell néhány napot amíg elintézik a dolgokat.
2022. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom onnan nem lehet úgy kihozni az autót, hogy megnézessem egy szerelővel, mint mondjuk egy magánszemély esetében ( jobb esetben )?
2022. szept. 11. 19:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem 1-2 videót erről, de ott a magánszemélytől való vásárlásra tért ki, miszerint kötöttek adás-vételit és átadás-átvételi jkv-et, majd ezután megkapott a vevő mindent, kocsit, kulcsot, forgalmit, törzskönyvet. Még az indulás előtt online kötött gyorsan egy kötelező biztosítást, majd hazavezetett. Az eladónak 8 napja van h bejelentse az okmányirodában az eladást, a vevőnek 15 napja h megtegye ugyanezt. Előtte a kocsit eredetiségvizsgálatra vitte, majd az ott kapott papírral, biztosítással, forgalmival, törzskönyvel, átadás-átvételivel bebattyogott az okmányirodába és átíratta az autót. Na most ez kereskedőtől vásároltnál is így megy? Vagy mi az h ő megcsinál mimdent helyettem? Azt jelenti h ő jelenti be az ő részérő és az enyémről is az átíratást, ő továbbítja a papírokat, forgalmit, törzskönyvet az okmányirodának és nekem be sem kell menni? Ilyenkor ezen költségeket pedig a kereskedőnek fizetem ki és nem bent az okmányirodában? És ő csináltatja meg az eredetiségvizsgálatot is és azzal sem kell törődnöm és továbbítja azt is? És ott kell kötnöm mindjárt biztosítást és azt is a kereskedő továbbítja az okmányirodába?
2022. szept. 11. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Idén januárban vettem használt autót. Direkt egy rutinos kereskedőhöz mentem, nekik van okmányirodában ismeretségük. Egyik nap megmondtam, hogy melyik autót szeretném, ami olaszból lett behozva, forgalomba kellett helyezni (nem kellett műszakiztatni, az még volt rajta nem egészen 2 év)m tehát magyar rendszámot kapott. Na szóval kétszer is elmentem megnézni az autót, egyik nap egyedül, másnap párommal. Akkor eldöntöttük hogy kell, pár apróbb hibát találtam, alkudtam, megállapodtunk. Adtam vételár előleget, illetve mondtam melyik biztositónál akarom a KGFB-t rá kötni, meg hogy milyen kedvezményeim vannak annál a biztosítónál (másik autóm is ott van biztosítva), másnap nem értem rá mert dolgoztam, akkor aznap forgalomba helyeztette a kereskedő, megkötötte rá a KGFB-t és a nevemre iratta, felrendszámoztatta. Ja, rendszámmal kapcsolatban volt kérésem, olyant kérjen, hogy egy adott számjegy NE legyen benne (babona). Következő nap mentem a kocsiért, addig előteremtettem a maradék pénzt is, meg is kaptam az autót a nevemre iratva, olyan rendszámmal amiben nem volt az általam jelzett számjegy :) Természetesen az átirást ingyen intézték, csak annyit kellett érte fizetnem az autó vételárával amennyibe nekem is került volna, ha én intézem. Annyi előnye van egy rutinos kereskedőnek, hogy ő elintéz mindent 1-2 nap alatt, lásd ilyen extra kérést a rendszámmal kapcsolatban.

Más kereskedő, ahol még olyan tipusú autó volt amit kerestem, azt mondta, kb 3 hét mire a kinézett autót elvihetem, mert osztrákból hozott autó, itt addig nem helyezik forgalomba, az idő... Csak néztem, na mondom nálatok se veszek autót, nehogymár 3 hetet várjak rá... Azért is annál a kereskedőnél vettem, ahol vettem, mert rutinos volt. Én csak kereskedőnél vennék autót, és olyannál, ami már régebb óta üzemel. Érdemes utánanézni a kereskedésnek.

Összefoglalva, az átirással kapcsolatban általában a kereskedések tudnak segíteni, a kapcsolatrendszerük általában bejáratott. Venni viszont olyannal menjél, aki valamelyest ért hozzá, vagy lehet helyszínre kiszálló autóvizsgálatot is kérni kb. 20-30.000 Ft-tól, több cég is foglalkozik ilyennel országosan.

2022. szept. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2022. szept. 12. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!