Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Sandero 1.4 Ambiance...

Dacia Sandero 1.4 Ambiance (2008-2010) járművekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egyet.

Oka, anyagilag szűkös a keret, és elegem van Ford-Opel-Skoda-Szuzuki és Mazdából.

Kijutott belőlük bőven.

De most nem ez a kérdésem.


Megkérek mindenkit, aki hozzászól majd, hogy ha ismeri, netán volt neki, mondja el a véleményét.

Gondolok itt pozitívum-negatívumokról. Gyakori, rájuk jellemző hiba.

Aki csak a márka miatt, semmi hasznos tudás nélkül szidni jönne, megkérem, hogy hozzá se szóljon. Ezzel nem segít nekem. Az hogy nem dizájnos, hanem egyszerű, és minimalista, nekem nagyon tetszik.


Napokba nézegettem használtautó oldalán,és 1.4milláér igen szépeket lehet kapni kézalól, kevés kilóméterrel.

Városba használnám leginkább 20-30km-es szakaszokra.


Azt hallottam nagyon megbízhatóak. Alacsony fogyasztású. Szervizelése sem vészes.


Köszönöm hogy segítesz.



2022. szept. 16. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A faék egyszerű 75 lovas motor gondolom, azok a thaliákban néha hengerfejesek lesznek, ha kilukad a fűtőradiátor, más baj nincs velük, nagyon szívós motor.

Bár kérdés mi a kevés fogyasztás, a thaliákban benyel 6-10 liter között is.

Igen, mondjuk ezek valóban nem a szerelőket gazdagítják, nem egy tfsi láncos német csoda, meg a társai.

2022. szept. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akiket kérdeztem (3 ember) 7 lityó az átlag elmondásuk szerint.

Nekem nem kell versenyautó... Kinőttem már abból a korból. Nem akarok én senkit se letolni, mert nem halad.

Én bocsánat a kifejezésért, de kurvára nem szeretnék autókra költeni vagyonokat, mert ez is meg az is elszaródott, és brutális a cseredarab ára. (mazdával így jártam)


Lehetne venni hasonló évjáratú "nyugati" kocsit, de azok nem ennyi kilóméterrel vannak,és amiben ott csücsül már 250e km az sajnos elkezdi kiköpni a hibás, megfáradt alkatrészeket.

Amelyik meg karbantartott a nagy kilóméter ellenére ( ténylegesen... Legyünk jóhiszeműek) azt nem kapom meg ezen az áron (1.4m) mint a Daciat.

2022. szept. 16. 06:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű autó, nagy hibái nem lesznek. De inkább egy Swiftet vennék, jobban is néz ki, minőségileg is jobb, és egy fokkal megbízhatóbb is. Alkatrészellátottsága is jobb.
2022. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké hogy azt vennél, de engem nem vonz. Ez érdekel, meg hogy ez a motor milyen, mert nem ismerem.


Az hogy futómű,kopó alkatrészek milyenek, megint nem izgat, hisz kopó alkatrészek, minden kocsiban cserélősek időnként.


Tehát Dacia Sandero 1.4 Ambiance!

Köszönöm

2022. szept. 16. 08:55
 5/5 anonim válasza:
100%

Ha még aktuális: Az adott évjárattal közvetlen tapasztalataim nincsenek, ismerősnek van, ő szereti. Viszont van egy 2005-ös Loganom, amiben a motor gyakorlatilag ugyanez. Közel 200 ezer kilométer és lassan 18 év után a tapasztalataim: a motorral, váltóval semmi probléma nem volt, eddig csak a kötelezők lettek cserélve (vezérlés, olaj, folyadékok). Ezen kívül a középső kipufogódob rohadt szét, feltehetően az akkori sok, rövid távon megtett út miatt, mivel a kondenzvíz ott gyülemlett fel, de elpárologni nem tudott. Na meg az anyaga sem a legjobb minőség volt. A cseredarab viszont már több mint 10 éve teljesen rendben van. Amit cserélni kellett rajta még, az mindkét hátsó keréknél a csapágyak. Ez még a korai szériás, tehát szeret rozsdásodni, Sanderoknál ezt nem láttam és a későbbi Loganokra sem jellemző már.

A másik autó, amivel van közvetlen tapasztalatom egy Sandero, az viszont már az általad kinézettnél egyel újabb. Ebben kevesebb km van, idős családtagé. Probléma azzal sincs, teszi a dolgát, jön-megy, megáll. Bár a motor abban már az 1.2-es, elvileg ugyanannyi lóerővel, de mégis lomhábbnak tűnik. Viszont (ismétlem, idős tulajjal) a fogyasztása bőven 6l alatt van még télen is. Ezen rozsdásodásnak nyoma sincs és a kötelezőkön kívül semmi nem volt még cserélve rajta és soha semmilyen probléma nem volt vele.

2022. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!