Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok kézi fékkel fékezni...

Szoktatok kézi fékkel fékezni vezetés közben?nekem sikerült ez büntetőfékezésnek számít? Mögöttem jövőnek volt fedélzeti cam-ja! De nem anyázott!nem hízott ki belőle semmi féle reakciót? Vagy fel sem tünt neki?Várhatok valamit? Semmi baj nem történt

Figyelt kérdés
Hatóságok intézkedést várhatók?

2022. szept. 16. 17:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Javitás!!!!!!! De nem anyázott nem hozott ki belőle semmi féle reakciót fel sem tünhetett neki ?
2022. szept. 16. 17:08
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok kérdés egyszerre, na, lássuk sorban!

Nem szoktam kézifékkel lassítani, mert nekem az üzemi fék is megfelel erre a célra.

Ha úgy alkalmaztad, hogy ezzel a másikat szánt szándékkal feltartottad, akkor büntetőfékezés.

Azt, hogy volt-e rá bármi reakciója a mögötted haladó, nem tudom, te voltál ott, te láttad. Már amennyire láttad, mert gondolom, csak a tükörből figyelted. Azt, hogy feltűnt-e neki, tőle kellene megkérdezni.

Hogy mit várhatsz, az elsősorban attól függ, feltűnt-e neki, erre a kérdésre, mint írtam, itt nem fog tudni válaszolni senki.

2022. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "neked sikerült"...??


hogy lehet véletlenül behúzni a kéziféket..? :-DDD

Ráadásul menet közben....

2022. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szoktatok kézi fékkel fékezni vezetés közben?"

Normál esetben nem, mivel forgalomban balesetveszélyes.


"nekem sikerült ez büntetőfékezésnek számít?"

Nincs egzakt definíciója a büntetőfékezésnek, de kb. az a lényege, hogy valami sérelmedet megbosszulod és ezért lassítasz a másik jármű előtt hirtelen. A kézifék azért alattomos, mert nem kapcsolja be a féklámpákat.


"nem hízott ki belőle semmi féle reakciót? Vagy fel sem tünt neki?"

Nem tudjuk, nem voltunk ott. Ha nem okozott nagy lassulást a fékezésed, akkor lehet, hogy nem tűnt fel neki.


"Várhatok valamit? Semmi baj nem történt"

Ha a másik feljelentett és tényleg veszélyes volt, amit csináltál, akkor lehet, de nem valószínű.

2022. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Előttem lévő miatt fékezte ugyanis zebrán el engedte a gyalogost!
2022. szept. 16. 17:43
 6/21 anonim válasza:
91%
Szerintem a kérdező bûntetőfékezni akart, de mivel látta, hogy kamerás a mögötte haladó autó, látszódott volna a felvételen a féklámpa felgyulladása, így kiváló érzékkel a kézifékkel büntetőzött a kis kretén.
2022. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
Egyszerre írtam a kérdezővel... Te komolyan kézifékkel vészfékezel?
2022. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyre jobb lesz. Az előtted haladó meg merészelt állni a ZEBRA előtt, erre te kézifékkel "vészfékezel".

Légyszi mondd, hogy csak trollkodsz és igazából nem vezetsz.

2022. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mihást felhuztam a féket egyből megcsúszott eső útán volt rögtön tehát nem volt jelentős a lassulás utána hogy ne rohannak bele az előttem lasítóba ( zebrán engedte el a gyalogost) üzemi fékre léptem
2022. szept. 16. 17:48
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

És pontosan ezért nem használunk kéziféket menet közben.

Gyengébb a fékhatása és megcsúszhat tőle az autó.

Most szerencséd volt, hogy egyenesben csináltad, ha kanyarban lettél volna, akkor megpördül az autód.


A zebrát eleve fokozott óvatossággal kell megközelíteni, tehát számítanod kellett volna rá, hogy meg kell állni.

2022. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!