Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fedélzeti kamera beépítés?

Fedélzeti kamera beépítés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem az volna, hogy belehet építeni úgy is a fedélzeti kamerát, hogy ne a szivargyújtóról kapja az áramot? Tehát a szakik tudnak máshonnan is szedni áramot hozzá (ami miatt nem kell néznem hogy ott van bedugva a szivargyújtóba)?
2022. szept. 19. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet direktre is kötni.

Aki ért hozzá annak nem nagy munka.

2022. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld!
2022. szept. 19. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Xiaomi-nak van beépítő kábele, hogy ne kelljen össze-vissza drótozni. mstore.hu-n (például) megtalálod.
2022. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze. A szvargyújtó alzatban pont ugyanolyan 12V van, mint bárhol máshol az autóban. Én a biztosítéktáblában kerestem egy használaton kívüli helyet, ahol van gyújtásra 12V. Kapott egy 5A-es biztosítékot és onnan húztam neki vezetéket. 8-10 éve így használom minden gond nélkül. És nem lengedeznek az utastérben a kábelek, nem foglalt a szivargyújtó. Ráadásul az én autómban ez azért sem volt opció, mert gyújtás levételére se veszi el a feszültséget a szivargyújtótól. Ki-be huzigálni a dugót meg nagyon macerás lett volna.
2022. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
#4 Biztos, hogy elveszi a feszültséget, csak nem azonnal. Nem tudom milyen autó, nekem H Astrám is ilyen, nem azonnal kapcsolja le az elektronikát, de egy idő után igen. Máskülönben leszívná az akksit, ennyire meg nem hülyék a mérnönök.
2022. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5!

H Astra. Bezártam az autót, másnap is ment a szivargyújtó. A fogyasztókat elméletileg egy idő után le kellene kapcsolnia. Pl ha nyitva hagyod az ajtót a beltérvilágítás egy idő után, kb 10 perc, lekapcsol. De nálam a szivargyújtóval ezt valamiért nem hajlandó megtenni.

Pont a napokban láttam H Astrás facebook csoportban, hogy valaki rakott feszültségmérős USB-töltőt a szivargyújtóba fixre. A kommentek között az első kérdés, az volt, hogy oldotta meg, hogy ne menjen folyamatosan leállított autónál is. Tehát nem egyedi az esetem. A válasz egyébként az volt, hogy relézni kellett.

Emellett van egy K Astrám is. Annál valóban úgy van, ahogy írod. Pár merc után lekapcsol. A H nem.

2022. szept. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, még valami! (#6-os vagyok ismét)

Van a H Astrámhoz gyári típusspecifikus hűtőboxom. Ez is a szivargyújtóról kapja az áramot. Van benne gyárilag feszültségfigyelő funkció. Azaz, ha álló autónál bizonyos szint alá esik a feszültség, lekapcsolja magát, hogy ne szívja le az akkut, indítható legyen az autó.

Ha amúgy is lekapcsolna a szivargyújtó, akkor a "hülye" mérnökök, mi a fenének tervezték bele feleslegesen ezt a funkciót?

2022. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!