Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a3 1.4tfsi a láncos...

Audi a3 1.4tfsi a láncos kívül valami tipikus problémája van? Audi a3 2.0FSI vel szoktak lenni sűrűn gondok gondolok itt olajfogyasztás? Audi a3 1.6 szívó mennyire dinamikus? és a problémákkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Előre is köszi válaszotokat. Egy jól menő autót szeretnék választani ami úgy hibamentesnek is mondható és jól is megy azért. Első autóm lenne 2.5 millióm van rá kb ebben az utóban gondolkozom, az 1.6 amit a szüleim is nagyon megbízhatónak találnak viszont én szemezek az összes fentivel.(kikötés h csak benzines) melyik a legjobb?
2022. okt. 9. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

A korai TFSI meg úgy alapból az FSI motorok is nagyon problémásak.

1.6 szívó megbízható nagyon, viszont gyenge. Döntsd el mit szeretnél.

2022. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy hány lóerős 1.4 TFSI. A szívószelep kokszosodás jellemző még mindegyikre. A 122-131 lovasok még nem annyira gázosak. Felette kompresszor is van bennük, azokkal elvileg több a gond. Ha jól emlékszem, a benzinszivattyúban valami tömítés tudja még megadni magát, ami miatt benzin kerülhet a motorolajba.

Rossz hírű motor, de én több tulajjal találkoztam, aki egy vezérléscsere után tök elégedett volt az autóval.

2022. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2.0fsi-vel sok gondod nem lesz,a nagynyomású ha elmegy benne max akkor,de az is egy olyan dolog,hogy egyszer megcsináltatod és annak utána nagyon sokáig nem lesz baja.Ennek volt nekem régen a sima 2.0i verziója ami úgy nagyjából majdnem ugyanaz,csak kisnyomásúval.Az a motor egyenesen meggyilkolhatatlan.

Az 1.6 egy faék egyszerű motor,soha semmi komoly baj,max korból eredő.Olajat csipegetik,és nem egy erőgép.Közlekedni elég.


1.4tsi: Ez a legmegosztóbb mind közül,van aki utálja, én meg pl. tudok olyan példányt amiben 400k van és köszöni szépen, de él még.Itt se lesz nagy gáz szerintem egy sima 1.4 CAXA kóddal,amit nem rugdostak szét és nem úgy szervízelték mintha egy 1.6mpi lenne.Olajcsere nagyon sokat számít ezeknél a kis turbóknál.

2022. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ.

Mire használnád az autót? Hányan használnátok? Milyen rendszeresen? Milyen távokra? Stb, stb, stb.

Az, hogy jól megy, az kb az utolsó tényező kell legyen a sorban.

2022. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. 18 éves vagyok szüleimnek van autója csak én és a barátnőm utazna benne de használni én használnám csak. Kis faluban lakom kb 7 km re a várostól főképp oda járnék vele utánna pedig fel egyetemre és hétvégente haza.
2022. okt. 10. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
De egy jó tanács, a4et vegyél, használtak között árkülönbség nincs, viszont ég és a föld a kettő.
2022. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Turbós kompresszoros 1.4-et kerüld el.

A csak turbós 1.4 tsi oké ha vállalod azt, hogy valószínűleg turbó cserés lesz.

1.6-al meg 2.0-val is használható.

Fogyasztás ügyileg inkább az 1.4 vagy az 1.6.

Ha meg azt akarod, hogy jól menjen akkor érzésre, úgyis a turbós lesz a befutó.

2022. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!