Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez az akkumulátor akkor kuka?

Ez az akkumulátor akkor kuka?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel nem indult a kocsi, lemerült az akku. Mehettem busszal, szépen el is késtem a munkából. Utóbbi hetekben csak a városban tettem meg rövid utakat, ez lehetett a baj. Felhoztam az akkumulátort, rátettem az automata töltőt tegnap este 8 körül. Ma este 8-kor azaz 24 órával később, még mindig csak azt jelezte a töltő, hogy még töltés van és nem a "Full" világított. Viszont ekkor vettem észre, hogy "sistereg" az akku. Éjszakára nem mertem úgy hagyni, 1 órával a töltés után multiméterrel rámértem az akkura: 10,84 volt. Mikor felhoztam 5,1 voltot mutatott.


Akkor ez most kuka? A hónapra ki nullázódtunk, most nagyon nem jönne jól ez a plusz kiadás, kölcsön kéne kérnem.... Gondozásmentes akksi, az elektrolit szintet sem tudom megnézni :/


45-ös, és 12V (normál gépjárműbe....)


2019 januárjában vásároltam.



2022. okt. 14. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor felhoztam 5,1 voltot mutatott."

Halott az akku, valószínűleg cellazárlatos.

2022. okt. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz ezen semmit spórolni
2022. okt. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kuka. Azt nem hinném, hogy cellazárlatos mint ahogy #1 mondta, mivel alig 3 éves, persze előfordulhat. Szerintem egyszerűen valami leszívta 5.1V-ig és ezeknek az ólomakksiknak van az a tulajdonsága, hogy ha a feszültség túl alacsonyra esik (7-8V alá), akkor azt már nem lehet feltámasztani, hiába töltöd.
2022. okt. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek nem jó hírek.
2022. okt. 15. 06:54
 5/10 anonim ***** válasza:
10.5V alá merült aksi halottnak tekinthető
2022. okt. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"1 órával a töltés után multiméterrel rámértem az akkura: 10,84 volt. Mikor felhoztam 5,1 voltot mutatott."


Ez a lényeges információ! Ez már bőven mélykisülés, ami nem egészséges. Még akár cellazárlatos is lehet. Ez már nem csak lemerült, sajnos. Vegyél újat!

2022. okt. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy jártam.

A Kovács Autónál vettem 45-ös Bosch S4 akkut 20000-ért. Szerintem ez jó áron volt, mert máshol ennyiért csak noname akkukat láttam.

2022. okt. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg savat cserélni!
2022. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:
75%

A mélykisüléssel önmagában nem lenne baj. Attól még lehet, hogy koros és csökkentett kapacitású, de működő akksiként fel lehetne támasztani.

"még töltés van és nem a "Full" világított. Viszont ekkor vettem észre, hogy "sistereg" az akku."

Ez viszont végzetes. Azt jelenti, hogy egy cella egyáltalán nem töltődik, hanem rövidzár és a többit túltölti a töltő.

2022. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

krwkco jól írta hiába pontozzátok le....

Ha sistereg az biza cellazárlat.


Ha megtapogatná a kérdező az akksi töltés közben akkor oldalt valahol erős melegedést tapasztalna.

2022. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!