Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Garanciában ennyi olajfogyaszt...

Garanciában ennyi olajfogyasztással foglalkoznak vagy elküldenek annyival, hogy normális?

Figyelt kérdés

Egy közel 3 éves Dacia Loganról van szó, 1 literes szívómotor, 3 henger, 73 le. A legutolsó kötelező szervízkor annyi olajat töltöttek bele a szervízben, hogy pont középen volt a 2 jelzés között a nívópálcán. Azóta eltelt közel egy év és 5200 km-t futott azóta a kocsi, az olaj pedig a minimum jelzésen van (hideg motornál,garázsban mérve, ugyanazon a helyen, mint egy éve). Számszerűleg pont mennyi fogyott, csak azután tudnám meg, ha kipótolnám. Olajcserekor pont 3 liter megy be, ha a maximum jelzésig töltik. Mint már írtam, csak a 2 jelzés feléig volt feltöltve utólag, a gyárból is így jött. Az autóban kis híján 15 ezer km van. Normális ennyi olajfogyás? Olajtócs nincs a garázsban, motortérben pedig sehol nem látni szivárgást. Hogy gyárilag milyen olaj volt benne, nem tudom, a szervízben kétszer is 10w40-es Dacia Oil Plus Extrát töltöttek. Egyes fórumokon az 5w40-esre esküsznek, youtube olajcsere tutorial videókban is ezt töltenek bele.

Ha garanciában van és jelzem nekik, elhajtanak, hogy ez normális? Volt még így valaki? Kocsi rendesen be volt járatva, nem járok rövid távokat vele, 90% országúti, 10 % városi közlekedés. Az viszont tény, hogy a városban nagyon lassú a közlekedés. Megnéztem a kipufogót is, ujjam fekete lesz a koromtól, az is tény, hogy első hetekben is kormolt valamennyire. Ilyen egy euro 6-os szabvány? Normál 95-ös benzint használok, sebesség pedig max. 90-100 km/h, pár száz kilométert volt pályán, ott 110-120-al mentem. Váltás szinte mindig a jelzőled szerint, tehát nincs erőltetve.



#olajfogyasztás #Dacia Logan 1.0 sce
2022. okt. 15. 12:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%

Az még egyáltalán nem olajfogyasztás.

Annyit elgőzöl simán.

Tölts utána és kész.

2022. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a motortérben lévő kis táblán az Elf van feltüntetve ez olaj piktogram mellett. Egy eladó szerint is jobb az Elf, mint a Dacia saját gyártású pancsolt terméke.
2022. okt. 15. 12:47
 3/31 A kérdező kommentje:

Egyetlen helyen sem szerepel se garanciakönyvben, se használati utasításban, hogy milyen olaj jár bele. A második kötelező szervízkor adtak egy kibyomtatott A4-es lapot, ahol szerepel a gyártó ajánlása:

Norma: RN 17

-15, -20, -25°C felett 5w30

-30°C felett 0w40.

Ha ez az ajánlás, a márkaszervizben miért tettek mást?

2022. okt. 15. 12:55
 4/31 anonim ***** válasza:
A kézikönyv által előírt viszkozitású olajat tegyed bele szigorúan, mert egyre jobban enni fogja az olajat, hisz nem megfelelő a kenés. Ne a legolcsóbb gagyit tedd bele, hanem olyat ami megfelel az előírásoknak és normális minőség.
2022. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 krwkco ***** válasza:

"Azóta eltelt közel egy év és 5200 km-t futott azóta a kocsi, az olaj pedig a minimum jelzésen van"

Általában egy liter különbség szokott lenni a maximum és minimum jelzés között. Egy ilyen kis olajtöltetű motornál ez lehet, hogy még kevesebb. 0,5liter/5000km=1deci/1000km teljesen normális. Hibátlan motornál is megengedett.

"kis táblán az Elf van feltüntetve ez olaj piktogram mellett."

Ha a másik olaj is megfelel a gyári specifikációnak (ellenőrizd a használatiban), akkor ezzel nem foglalkoznék. Lehet, hogy a "Dacia" olajat is az Elf szállítja.

Ilyen kis olajtöltetnél többet számít, hogy ha a szerviz nem tölti maximumig, akkor óvatosan pótoljad addig. És időnként (pl. ha lemegy félre) érdemes maximumig tölteni.

2022. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Pont most írom, hogy sehol se irja. Bíráljam felül, amit egy márkaszervízben tettek? Egyik ismerősöm mesélte, hogy kötelező szervízkor felajánlotta, hogy fizeti a különbözetet, csak ne román olajat töltsenek. Azt a választ kapta, hogy akkor ugrik a garancia. Marosvásárhelyen történt.
2022. okt. 15. 13:03
 7/31 anonim ***** válasza:
#3 Nem láttam ezt a kommentedet. Mert olcsó és többet keresnek rajta. Biztos hogy szerepel a használati utasításban hogy milyen olaj kell bele, ha tényleg sehol, akkor vannak olajkeresők az interneten. Pl. Motul olajkeresőbe beírod az autó pontos típusát és az első amit kiad olyan való bele nagy valószínűséggel. De ezeket az oldalakat fenntartással kell kezelni, több ilyen oldalt is nézz meg hogy mit írnak, ami a leggyakrabban első, az lesz a jó. Manapság az autók 90%-ába 5w30 vagy 0w20 kell, ha 10w40-et rak bele az idióta szerelő, akkor jó gyorsan tönkre fog menni a motor, de ez nekik jó, hisz lesz munkájuk, neked meg minimum 1 hónapig nem lesz autód és fél milla fölötti költség amíg felújítják a motort. Ha az előírás 5w30 és biztos vagy benne, hogy 10w40-et raktak bele, akkor szerintem azon nyomban cseréld le, olaj olcsó, motorfelújítás drága. Még nem késő ha csak ennyit fogyaszt.
2022. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 krwkco ***** válasza:

"Ha ez az ajánlás, a márkaszervizben miért tettek mást?"

Legközelebb kérheted, hogy tegyenek bele 5W30-at. Akkor legalábbis a számlán az fog szerepelni. :-(

2022. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem, mert rengeteg román fórumot böngésztem, és sokan írják, hogy 15-20 ezret jártak egy olajcserével (ugyanilyen típusú kocsival) és semmi fogyás nem volt.
2022. okt. 15. 13:09
 10/31 A kérdező kommentje:

Tessék, ha valaki nem hiszi.

[link]

[link]

És azt is higgyétek, hogy sehol nem írja, hogy milyen olaj jár bele. Millió ilyen kérdés van román fórumokon. Órákat gugliztam.

2022. okt. 15. 13:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!