Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság ez vizsgakövetelmény?

Manapság ez vizsgakövetelmény?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok szabin és pont kint voltam az erkélyen, egy csendes nyugodt lakótelepen lakom, ezért szoktak erre járni tanulók parkolást gyakorolni. Pont most is jött egy, jobb hátra merőlegesen parkolt.


Ami megkapta a szememet, hogy miután beállt a tanuló, az oktató kinyitotta az ajtót teljesen. Először azt hittem, hogy azt nézi egyenesen áll-e (kicsit ferde volt, de mivel nem húzott kézit, ezért ugye még korrigálható). Viszont utána a tanuló is kinyitotta teljesen, lehet hogy ő is csak a ferdeséget nézte, de nem láttam, hogy kinézett volna az autóból, szóval lehet csak manapság vizsgakövetelmény az ajtó kinyitása, hogy úgy állt-e meg a tanuló, hogy normálisan ki tudjon szállni/szomszédos autóba be tudjanak szállni?

Amúgy utána korrigált, de nem húzott kéziféket. Meg utána kifelé nem is indexelt. Jó kis oktatója lehet, ha ez az átlag akkor nem is csoda, hogy olyan sokan megbuknak, akár több alkalommal is.


Meg még valami feltűnt és elgondolkodtatott: nem világított a bal első helyzetjelző. Annak idején nálunk sem kérte az oktató, hogy minden alkalom előtt ellenőrizzük, sőt, nekem a vizsgabiztos sem kérte, mert "sietett". De mi van akkor, ha az ember elmegy vizsgázni, az elején körbenézi a világítást és valami nem működik? Feltételezem eltekintenének tőle, a karbantartás az oktató feladata és a tanuló észrevette, ez a fontos. De pl. egy kifejezetten szigorú vizsgabiztos mondhatja azt, hogy "hát akkor nincs vizsga, amíg meg nem oldjuk a problémát"? Csak kíváncsi vagyok, hogy mire van lehetősége ilyenkor a vizsgabiztosnak.


2022. okt. 21. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A parkolóhely közepére kell állni és nem lehet nagyon ferde.
2022. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az izzócsere , illetve készlet már egy ideje nem kötelező, illetve a VW konszern autóin a helyzetjelző tud egy oldalon is világítani ha az indexet valamelyik oldalra elkapcsolod. Lehet épp ezt láttad, hiszen parkoláskor használta a tanuló az indexet, de ha levette a gyújtást, és úgy marad a kar, akkor ez a fajta helyzetjelzés lesz bekapcsolva.
2022. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 5-ös Golf volt, de nem volt leállítva az autó, egyszerűen kiégett az izzó (valószínűleg).
2022. okt. 21. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem indexelt kifele? Jézus atyaúristen. Vizsgán a teszkó parkolóban én is elfelejtettem, hibavonalat sem kaptam érte. Kéziféket nem használt? A gyakorlatban én sem szoktam, mentek egyből tovább, gondolom megbeszélték, hogy vizsgán el ne felejtse. Nem világít a helyzetjelző? Én úgy vizsgáztam A kategóriára, hogy ellenőrzés után szépen elmondtam, hogy "majdnem minden rendben, a távolsági fényszóró és a rendszámtábla világítása nem működik", aztán mentünk is vizsgázni. Oktató és iskola felelőssége ezt rendben tartani, gondolom vizsgára kicseréli.
2022. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Már nem azért, de ha esetleg nem értesültél volna a hírről: nem te vagy a világ közepe.


"hibavonalat sem kaptam érte"

Attól, mert neked nem húzták be, attól az még hiba. Való életben én sem használom, persze tudom, hogy kéne, de a kutyát nem érdekli, ha valaki kanyarodik ki a parkolóból akkor szerintem tök mindegy, hogy merre megy a többi közlekedő szempontjából. De attól még követelmény vizsgán.


"A gyakorlatban én sem szoktam"

Hasonlóképpen, én sem igazán használok kéziféket, 10-ből 9-szer sebességben hagyom. De ahogy az előzőnél, úgy itt is: vizsgakövetelmény.


"szépen elmondtam, hogy "majdnem minden rendben, a távolsági fényszóró és a rendszámtábla világítása nem működik", aztán mentünk is vizsgázni"

Ha elolvasod rendesen a kérdést, akkor feltűnik, hogy pontosan ez volt az én gondolatom is, de a valódi kérdés az volt, hogy létezhet-e olyan vizsgabiztos, aki így megállítja a vizsgát.


Ezeket a hibákat nem azért tartom fontosnak, mert maguk a hibák olyan hatalmasak lennének. A kézifék megálláskor konkrétan nem is hiba, kézifék vagy sebességfokozat, tök mindegy, nincs jó válasz. Azért tartom ezeket fontosnak, mert akár tetszik nekünk, akár nem, akár van értelme a való életben, akár nincs, akkor is vizsgakövetelmény és az oktatónak az a dolga, hogy megtanítsa ezeket. Nem bírálhatja felül a dolgokat, hogy "ez hülyeség, ezt nem tanítom meg", mert lehet tényleg hülyeség, de a tanuló pénzén játszik, az meg elég gáz. Ha pedig szimplán hanyagság az oktatótól, akkor felmerül a kérdés, hogy ha az ilyen jelentéktelenebb dolgokat figyelmen kívül hagyja, akkor vajon hány (valóban) fontos dolgot nem tanít meg a tanulóknak. Írtad, hogy: "gondolom megbeszélték, hogy vizsgán el ne felejtse", de ez hülyeség, sok tanulónak még azt is nehéz megtanulni, amit folyamatosan aktívan tanul (kuplung-váltás, kormányzás, tükör figyelése, stb) és akkor szerinted emlékezni fog egy olyan dologra, a vizsga hevében, amit soha nem csinált? Ugyan már... vagy ha így van, akkor meg ahogy már írtam: hanyagság és a tanuló pénzével játszik.

2022. okt. 21. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:
De te egyszer láttad az ablakból, hogy mit csinál egy oktató egy diákkal, akkor minek kell itt okoskodni? Nyilván megtanítja, hogy mi a vizsgakövetelmény, vagy ha nem, a vizsgalap elérhető bárki számára. Hogy írhatsz olyat, hogy "soha nem csinált" valamit. Ha legközelebb arra járnak, kérd meg hogy beülhess a hátsó ülésre, de ez így elég nevetséges.
2022. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Töröljétek már ezt a kretén kérdést.
2022. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!