Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a3 102le benzines autot...

Audi a3 102le benzines autot szeretnék venni a fiamnak 2009 es évjáratúban gondolkodtam 18 éves és úgy gondolom hogy kezdésnek nagyon jó kis autó és megbízható is. Városban használná főképp néha oda nyomja neki hisz fiatal arra megfelel szerintetek?

Figyelt kérdés
2022. okt. 24. 22:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kezdésnek nem is kell neki erősebb autó. Ez a motor meg eléggé kiforrott régi konstrukció.
2022. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen jó és több mint elég a 102 le egy akkora autóban.Nekünk jetta van ugyan ezzel a motorral.
2022. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, én is így gondolom. Ami még kérdésem lenne hogy láttam olyat aminek fehér a belseje és ugyszint 1.6 os nagyon tetszik neki annak van valami külön neve limited vagy valami ilyesmi?😅
2022. okt. 25. 07:00
 4/23 anonim ***** válasza:
37%
Ne égesd már egy A3-mal, hogy fogom a barátai szemébe nézni?!
2022. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs külön neve. Felszereltségfüggő. Ilyen kárpitot kértek bele.
2022. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kedves 4. Nekem egy autom sem volt fiatalon csak miután elvégeztem az egyetemet, ō pedig 18 évesen egy 2 millió forintos autót kap én azért ezt annyira nem szégyelném a barátaim elōtt. Illetve az 5. Nek köszönöm a válaszát.
2022. okt. 25. 10:31
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Persze, de azért annyira ne nyomja oda neki, ha annyira veszélytetni akar akkor inkább csak saját magát:)
2022. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Az az 1.6-os motor már egy elég régi konstrukció, az előző generációban is ott volt. Ennek a hátránya az, hogy egy kicsit lusta motor, nem szeret pörögni, alul nem nagyon van nyomatéka, viszont fogyaszt - városban egy A3 kasztniban a 9-10 litert szégyenérzet nélkül betolja, teljesítményükhöz képest sokat fogyasztottak a régebbi szívó VW motorok.


Az előnye viszont, hogy tartósabb a modernebb konstrukcióiknál. Olajfogyasztásra hajlamos, így az olajszintet érdemes néha megnézni rajtuk, illetve gyújtásproblémák előfordulnak, a hiba oka a trafóknál, gyertyáknál keresendő, ezeket csak jó minőségűre érdemes cserélni ha gond adódik. Ezek nem fatális problémák, 250-300 ezres futást gyakran látni az ilyen motorral szerelt Volkswagenekben, Skodákban és Audikban, az FSI motorokkal (ebben az A3-ban az 1.6 115hp az FSI motor) és pláne a korai TSI / TFSI motorokkal ennél sokkal-sokkal nagyobb problémák voltak, azokat nem tudnám ajánlani, főleg nem egy friss jogsis srác kezébe, aki 99% hogy nem fog odafigyelni az autó helyes használatára (melegedjen be az OLAJ (nem csak a víz) mielőtt nyomod neki, satöbbi), hanem nyomni fogja neki néha mint a hülye mert végre lesz egy saját autója.


@4, nem tudom mit szívsz, de én biztos nem kérnék belőle. A magyar átlag túlnyomó többsége nem teheti meg, hogy a friss jogsis 18 éves gyerekének egyáltalán vegyen bármilyen autót és fenn is tartsa + tankolja neki hiszen 18 évesen diákmunkával nem nagyon lehet a pénzt megteremteni rá, akinek van az maximum valami 20 éves Swiftet vagy Astra F-et és társait tud neki venni közepesen szemét "jóvanazúgy úgyis meghúzza" állapotban. Ha nekem egy 12-13 éves A3-as Audit raktak volna a fenekem alá 18 évesen, nagyon hálás lettem volna érte, de nekem például magamnak kellett összespórolni az ősrégi akkor 21 éves Sierrára ami nekem az első volt, és a fenntartását is nekem kellett megoldani.

2022. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
8. Nekem volt már golf 5, jetta is. Mind a kettőben 1.6 102 le motor volt. Motor bgu, bse. Egyiknek se volt motorral semmi probléma. Hibakód összesen egyszer volt, amit egy pár ezres érzékelő csere megoldott. Fogyasztás vegyes nálam normalis vezetés mellett: 6l nyáron, télen felmegy 6,5 literre. Olajfogyasztása mindkét autónak nulla volt 10e km alatt. Nem széthajtottat kell venni 3-400e kilóméterrel és jó minőségű előírás szerinti olajat kell beletenni. Lehetőleg 5w30, sokan raknak sűrűbbet 5w40 10w40, de ezeket nem szereti.
2022. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat kedves 8,9 es. Természetesen a piac tetejérōl vásárolok mindig a lehetō legjobbat. Az olajcsere és a legjobb olaj nyilván alap.
2022. okt. 25. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!