Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó akkumulátorához csatlakoz...

Autó akkumulátorához csatlakoztatható krokodilcsipesszel 3-5 méteres kábel cigigyújtós aljzattal a végén?

Figyelt kérdés

Az autó mellett szeretnék elektronikus eszközt használni, és nincs egyéb áramforrásom. Jó megoldás, ha vásárolok két csipeszt, egy szivargyújtó aljzatot és összekötöm kábellel?

Ha lehet olyanok válaszoljanak, akiknek van tapasztalata. Köszönöm!



#szivargyújtó #Autós hosszabbító #Autós elektronika
2022. okt. 31. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyan aljzatot végy, akiben van biztosíték foglalat. 5A-nél nagyobbat ne tegyél bele, és miután beledugtál valamit, mindig tapogasd meg a vezetékeket, hogy nem melegszenek-e.


Hatalmas áramot tud egy akkumulátor leadni, vigyázz vele. Zárlat esetén a vezeték egy pillanat alatt felizzik, és tüzet okoz. A műszerfalban odaillő biztosíték is van, emellett jó minőségű és megfelelő vastagságú vezetékek.

2022. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
és mire lesz neked jó az a 12V amit igy kapsz?
2022. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor már jobb ha oda fogatod a saru csavarral és az biztos kötés lesz.

De persze ideiglenesen jó a csipesz is, csak ott gyengébb a kontakt jóval.

De biztosíték az kell rá.

2022. okt. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Legyen a kábelben lengő biztosíték, lehetőleg az akku felőli végén. Max. 10 amperes, ennél nagyobb áramot nem szokás szivargyújtó aljzaton keresztül vételezni.

Mekkora az akkud, és mekkora az eszközöd áramfelvétele? És hány órán keresztül szeretnéd használni?

2022. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb teljesítményű dolog, akkor valami combosabb kábel fog kelleni.

Biztosíték is erősen ajánlott, az akku többszáz amper áramot tud leadni, egy véletlen rövidzár esetén.

2022. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gőzköcsöghöz lenne az áram, fényszóró polírozás után.

2022. okt. 31. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csináltam már olyat hogy fogtam egy 12 Voltos 10Amperes tápegységet ami hálózati áramból 230 volt csinál 12 voltot. Arra fixen rákötöttem egy lengő szivargyújtó aljzatot, ha jól emlékszem azt úgy vettem hogy hoszabbítónak árulták tehát egyik vége a gyári szivargyújtó aljzatba ment másik vége meg volt maga az aljzat amire lehetett eszközöket tenni. Arról nyilván levágam azt a dugót ami nem kellett és fixen rákötöttem a tápegységre megfelelő pólusra persze. Én bemértem melyik szál melyikhez tartozik hogy véletlenül se legyen keveredés. Meg én biztosra mentem és mindkét végére tettem lengő késes biztosíték aljzatot mivel elég vékonyka volt a gyári vezetéke így nem igazán bíztam a véletlenre. Igaz hogy jócskán megberheltem de inkább így mint hogy leégjen a műhely. Aztán így használtam magát az eszközeimet. Nekem rengeteg szivargyújtós eszközöm van még vízforraló is, és nekem ez így jó megoldás volt.


Persze amit te akarsz azt is ki lehet vitelezni így. Amit írtak mások én is javaslom hogy megfeleleő vastag legyen és biztosítékot mindenféleképpen tegyél rá. Csipeszből is lehetőleg ne a legolcsóbb leggagyibbat vedd meg. Inkább vegyél egy jót és legfeljebb később msára is felfogod tudni használni. A polarításokra meg nagyon figyelj oda, ne keverd össze még véletlenül se, és mindig mérj mielőbb bekötöd, ez a legbiztosabb.

2022. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!