Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bi-Xenon fényszóró magasság...

Bi-Xenon fényszóró magasság állító működhet hibásan, ha nincs hibakód?

Figyelt kérdés
Pár éve vettem az autót, elől ültetőrugók voltak (-30mm). A fényszóróm viszonylag messzire világított el. Eltört a rugóm ezért cseréltettem. Sajnos egy gyári magasságút rendeltek és ezzel jártam pár hétig míg az újabb ültetőrugó meg nem érkezett. A fényszóró drasztikusan közelebbre világított és nem éreztem biztonságosnak az éjszakai vezetést. Megérkezett az új ültetőrugó (-25 mm-es kicsit magasabb) és a helyzet változatlan maradt. Ellenőriztettem a magasságérzékelőt és a szerelő szerint rendben van, továbbá megnézte egy fényszóróbeállító készülékkel is. Láttam, hogy okét mutatott. A fura az volt, hogy a magasabb és az ültetett rugóval is kb ugyanaz volt a világítás távolsága. Tudom, hogy automatikusan állítja, de miért nem volt ugyanaz akkor mind a három esetben is? Amikor vettem az autót. A szerelő ügyes, biztosan ért hozzá, viszont ő nem közlekedett sötétben az autóval. Létezik olyan megoldás amivel át lehet verni a magasságérékelőt, hogy kicsit emeljen a fényen avagy mi a normális világítási távolság egy Bi-Xenon lámpánál?

2022. nov. 3. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
a xenon fényszórókat betiltani kellene, nem magasabbra állítgatni
2022. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó értem, de ez nem segítség. A gyári rendszerekkel és ez olyan, nem utólag mókolt szar, nincs probléma. Azokkal elhiszem, hogy van, amit utólag alakítottak át és nem is minőségi termék. Sok Bi-Xenon fényszórós autó jött már velem szembe és a többségénél nem érzékelek semmilyen problémát, nem vakítanak.
2022. nov. 3. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Xenon fényszórónál a lengőkaron elől-hátul van egy-egy szintező, azok szoktak még bedögleni, rosszul szintez és fejjebb-lejjebb állítja a fényszórót.
2022. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 A xenonnal nincs semmi baj ha rendesen be van állítva. A halogénbe utólag bele tett leddel ráadásul ha nincs beállítva és matt a búra, na az valóban vakít.
2022. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3: Igen tudom melyik az és hol van. A szerelő megnézte és nem látott rajta semmit se. Persze az csak egy kar, ő nem biztos, hogy tudja ránézésre jól áll-e. Elméletileg lefelé bukik, ha nem aktív, tehát nincs világítás bekapcsolva. Valami olyasmit olvastam, hogy az alaphelyzeten lehet változtatni ezáltal a magasságon is. Ez szerinted igaz lehet?
2022. nov. 3. 19:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 Azon nincs is mit látni ha elromlik, a szenzor egy műanyag házban van. Amúgy tízezres tétel.
2022. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vidd el a kocsit egy márkaszervízbe, vagy autóvillamosságishoz, mert valószínűleg kalibrálni kell a a magasságállítót, azt pedig csak ők tudják megcsinálni szoftveresen.
2022. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6: Nem számít milyen ültetőrugó van benne, megvilágítom neked egy egyszerű példával. Ez ugyanaz, mintha nem egy ember ül benne, hanem öt ember három ugye hátul. Vagy rengeteg és nehéz csomag kerül a csomagtartóba és egyszerűen megemelkedik az autó orra, ekkor egy jól működő automata magasságállító mindig ugyanarra a szintre állítja be a fényszórokat. Tehát mindegy mi váltja ki azt, hogy neki állítani kell. Ezért hülyeség amit írtál.
2022. nov. 3. 19:46
 9/11 A kérdező kommentje:

#7: Igen én is néztem, nem nagy tétel. Viszont nincs semmi hibaüzenet és amit eddig kerestem fórumokon mindenkinél volt, ha rosszul működött vagy kontakt hiba volt.


#8: Igen az lesz belőle, ezt akartam volna elkerülni. Mármint a márkaszervízt. De úgy látszik nem lesz másik megoldás, esetleg ha hamarabb elviszem egy autóvillamosságiba. Olyan embert kellene találnom aki hasonló helyzetben volt ugyanilyen autóval.

2022. nov. 3. 19:49
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Válaszoltál az írásomra , de miért töröltetted.???
2022. nov. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!