Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi használatra még alkalmas...

Napi használatra még alkalmas lenne egy w124 200d?

Figyelt kérdés
Munkába járni kellenne napi 40km. Egy alacsony fogyasztasú megbízható kocsi kéne, nem baj ha nem gyors csak vigyen el a másik városig. Nem a legolcsóbbat szeretném megvenni hanem egy olyat ami azért egyben van és nincs szétrohadva. 1 millió körül szánnék rá max egy kicsivel többet is ha olyan állapotú.
2022. nov. 6. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Ez most komoly kérdés? Szerinted 1 millióért milyen állapotút lehet kapni egy ilyen régi, prémiummárkás kocsiból?
2022. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmasnak alkalmas ha jó állapotban van.
2022. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1 millióért már nincs jó állapotú W124. Sajnos lemaradtál az "aranykorról", már elindultak felfelé az árgörbén, nincsenek fingért megvehető, 10-15 éve garázsban porosodó bácsiautók ebből a szériából, mert abba a korba léptek, ahol már ára van a jó állapotnak.
2022. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
0%
Már az albánok sem vesznek ilyen régi Merciket.
2022. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

suzuki swift

Egész jókat kapni 1misiért

2022. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A válasz erre 10 éve az lett volna hogy igen.


De ma már nem. A W124-nek, és sok másik közkedvelt '80-as évek végi, '90-es évekbeli autónak (akkori Mercik, BMW-k majdnem mind) felment az ára ma már olyan szintre, hogy csak hobbistáknak érheti meg. 1 misiért ma már épkézláb W124 nem igazán van, márpedig csak olyat érdemes venni, mert ennyi idősen már nagyon durván tudnak rohadni, egy teljes felújítás meg a vételár többszöröse ha rendesen akarod csináltatni. Máshogy meg nincs értelme.

2022. nov. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Bármilyen dízel jó neked, ha nem nyomod neki agyatlanul, 4-4.5 l-ből elmennek országúton.
2022. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Azért egy W124 200D nem igen megy el 6 liter alatt...

Kicsi az a motor abba a kaszniba...


Nekem 190D-m van ami jóval könnyebb, de ebbe is kell a 2,5-es öthengeres, hogy azért tudjon haladni.... (nekem 5,7 az átlagfogyim)

Nem vezettem még 124-est 2000-es dízellel de igen csak lomha lehet már.

Én 124-est csak 2,5 vagy 3,0 dízellel vennék... de nem vennék mert nekem nem tetszik a 124 :)


De a kérdésedre válaszolva: Igen, alkalmas ha jó állapotban van, csak már eléggé kezdenek elszállni az áruk... A 190 valamivel olcsóbb de az is igen csak kezd eldurvulni.


1 millióért olyan 124-est fogsz kapni ami bizony foglalkozós.


Nekem 10 éve van meg a 190-esem, sok mindent cseréltem és csináltam meg rajta ami összeségében aprópénz volt egy mai autóhoz képest, viszont idő meg szerszám meg hozzáértés (meg sok sör) az kellett hozzá :D


Napi szinten használom, sokat is megyek vele, van, hogy messzire de motorikusan ezek az OM601, OM602, OM603 motorok elpusztíthatatlanok ha kapnak olajat, vizet és nem küldik neki hidegen mint állat.

Enyémben is van cca 1,4 millió km de eddig motorhiba miatt nem hagyott az út szélén a 10 év és kb 200e km alatt.

2022. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!