Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet eldönteni milyen...

Hogy lehet eldönteni milyen legyen az első nagymotor?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezném akik az első vásárlásánál ugyaígy dilemmában voltak, hogy mi alapján döntöttek? 600-700-as gépeket nézegetek,túra-sport illetve túraendúrók amiket vennék , 1-1,5 milliós árban. Amiket eddig néztem, Honda CBF-600S, Yamaha FZ6-S, Suzuki DL650, illetve Honda NT700

Illetve mi az a kilométer ami felett már nem nem vennétek meg. Létszi ne gyertek az állapot dologgal, mert lehet szép kívülről egy moci, meg cserélhettek benne évente olajat, de az a blokk akkor is kopik, és biztos, hogy nem mennek el 100 ezreket mint az autó motorja, hiszen jobban ki van hegyezve, és nagyobb fordulaton is pörgetik.


2022. nov. 12. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, pár szempont, amit én nagyon figyelembe vettem, és eddig bejött, pedig a meglévőnél kisebb géppel akartam kezdeni:

1. Típusra olyat vegyél, amit szeretsz, amibe beleszeretsz. Ne vegyél túraendurót csak azért, mert jó vásár, ha neked a sport tetszik. (csak példa)

2. Kérdés, mennyit motoroztál a nagymotorozás előtt, meg mik a képességeid, de én olyat vennék, ami nem bődületesen a legnagyobb, ami szóba jöhet, viszont nem is olyan, amit 1-2 év után lecserélsz - persze ha valaki 1-2 évente cserélgeti a motorját, az is tökre rendben van, de gondolom a többségnek nem ez a célja.

3. Amit főleg első motornál megnéznék, az az ABS, dual fék, kipörgésgátló, közútra ilyen sorrendben a legjobb találmányok, ha belefér a keretbe.


4. A km dologgal pedig jönni fogok sajnos, több okból:

a.) De, elmegy százezreket.

b.) Nem azért mondjuk, hogy km helyett állapotot nézz, mert a km nem számít, hanem azért, mert az állapot az tényleges, a km meg valószínűleg nem. Vettem egy 21 éves motort 22 ezer km-rel, szerinted az mennyire reális? Főleg, hogy 15 évesen hozták be az országba 15 ezerrel. Az ott szinte biztos vissza volt tekerve.

Egész jó áron vettem, aztán amikor eljött a 24 ezer km-es nagyszerviz ideje, akkor ráment a vételár kb. 40%-a mire mindent ténylegesen átnéztek rajta, felújítottak/cseréltek, amit kellett. Nem a legolcsóbb szakihoz vittem, viszont nem is márkaszervizbe, de olyan helyre, amiben megbízok. Pár hónappal korábban hozzáértő emberek sora mondta, milyen rendben van és milyen szép a motor.

Jó eséllyel egy 80 ezret futott motor olyan kezében, aki pl. 30 ezer km óta birtokolja ezen a rendes karbantartáson rendszeresen átesik, esetleg még dokumentálva is megvan neki, mikor volt a blokkon pontosan micsoda újítva. Megbízhatóbb, mint megvenni a kevesebb km-t simán drágábban olyantól, aki alig ült rajta, de ez csak az én véleményem.

2022. nov. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!