Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még mindig sok ember fejében...

Még mindig sok ember fejében az a teória, hogy minden autó jó, ha gondos gazdája volt?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem, mikor volt ilyen?
2022. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én sokszor hallottam már, hogy minden autó jó ha karban volt tartva. De úgy gondolom, hogy vannak autók amik akkor is jók, meg vannak autók, amik akkor sem.
2022. nov. 27. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Igazából igaz lehet, csak minden autónál mást jelent a jól karbantartott. Egy swiftre ha költ az ember évente 100 ezret akkor az tiptop, ha egy BMW-re, az egy lepukkant fostalicska. Ha nem költ semmit, akkor meg fixen lepukkant fos. Olyan nincs hogy csak gurulsz vele és jó állapotú lesz.
2022. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Zseniális. Ezt egyedül találtad ki?
2022. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem hülyék az emberek, csak vannak trehányak, akik okosba használják a vasat.vesz egy jobb használt autót, aztán itt keresi a legolcsóbb olajat, gumit, mert jól akar járni.


Még itt-ott fut náhány negyven éves autó is, átmegy a műszakin, lehet vele fuvarozni a tápot.


Kirívó példa a Zaporozsec néhány tipusa..náhány jól karbantartott példány még fut, meg is nézik, akik tudják hol gyártották, és mi hajtja.


Ugyanígy a Velorex is, bár az sehová nem sorolható...még a vizsgabiztosok is felsírnak, ha meglátják...de átmegy a vizsgán, ha jó.

2022. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

"Én sokszor hallottam már, hogy minden autó jó ha karban volt tartva. De úgy gondolom, hogy vannak autók amik akkor is jók, meg vannak autók, amik akkor sem."

A "jó karbantartás" semmire sem garancia.

Ami lényeges:

- az autó kapja meg a minimálisan előírt karbantartást. Az előírt cseréket. Az ennél intenzívebb, "jó karbantartásnak" nevezett dolog többnyire nem jelent plusszt.

- ne legyen elhanyagolt. A felmerülő hibáit javíttassák ki, akkor is, ha az autó még ezek ellenére gurul. És ne halmozódjanak fel az új tulajra várva. De ez nem karbantartás, hanem hibajavítás.

- egyes tipushibák akkor is ott ketyegnek az autóban, ha pl. az előírtnál kétszer sűrűbben cserélnek olajat. Sok közűlük vagy elromlik, vagy nem és ezért nem érdemes ugyanolyan gyári alkatrészre cserélni. (Ami szintén nem karbantartás.)

2022. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!