Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vészüzem dízelben ?

Vészüzem dízelben ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volvo C30 1.6D2 tud olyat művelni, hogy egy nagyobb út után (előtte egy nagyon átfogó injektor-kuplung-lendkerék-váltó felújítás/csere történt szépen) viszonylag sok városozás után kivittem és bejelzett a check engine és mintha vészüzembe állt volna?

Azóta a turbó csökkentve tölt stb.


Ez mi lehet ez a jelenség ? Egyszer már volt ilyen, egy közel 2000 km-es út első pár tíz km-ében tette magát vészüzembe, aztán mintha regenerált volna egy szépet és utána ment mint a nyúl.


Lehetséges, hogy most megszakítottam a regenerálást és ezért tett így ? Tudom, ki fogom olvastatni a kódot, de addig városban muszáj járnom vele napi használatra egy-két hétig.


Érdemes kihúzatni egy komolyabb szakaszon, megnézni megtörténik-e, mint anno h észhez tér ?

27F



2022. nov. 29. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg áthidalni ezt az időszakot vagy találni valakit gyorsan kiolvasni (márka facebook csoportokat javasolom), mert a részecskeszűrő kifejezetten rosszul szokta viselni az ilyen üzemet. Nem tudod “kihúzatni” sem, mikor le van korlátozva. Ha nem jelez a lámpa, csak akkor használnám, nyilván kiolvasás alól nem mentesít, de akkor még jó eséllyel nem okoz további kárt a használat.
2022. nov. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
1.6 HDI, szerintem ebben nincs vészüzemmód, de lehet tévedek. Szerintem inkább csak szökik a turbónyomás.
2022. nov. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első köszönöm, átvészelem de muszáj mennem vele még egy hetet, aztán utazok el és azután foglalkozok vele.

Második, tévedsz. Pláne hogy leírtam h D2 , facelift-be az újabb 1.6 került. 100% h van benne.

2022. nov. 30. 06:16
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

#3 Írtam én is, hogy nem biztos, hogy igazam van, de amúgy meg nem tudom mi köze van hozzá, hogy újabb, én is arról beszélek. A D2 az egy 1.6 HDI, francia. Konkrétan a Volvoval nincs sok tapasztalatom, de 1.6 HDI-t láttam eleget. Ezért írtam, hogy SZERINTEM nincs vészüzemmód, mert azokban még soha nem találkoztam vele, akármilyen problémájuk volt, például még turbónyomás vesztésnél sem dobnak vészüzemmódot.


Ettől függetlenül direkt hozzátettem, hogy lehet tévedek, de ezen a ponton már csak ismétlem önmagamat, ha elsőre nem értetted meg, akkor harmadjára sem fogod.

2022. nov. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, nyugi! Én sem kötekedni akartam.
2022. nov. 30. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!