Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lehet ez? Nem ugyanolyan...

Miért lehet ez? Nem ugyanolyannak kéne lennie az üzemanyagnak?

Figyelt kérdés
Eddig OMV és Mol kúton tankoltunk, jól ment a kocsi, most az akciók miatt az Auchan kúton tankoltunk 2 autónkba is, mindkettő érezhetően jóval gyengébben gyorsul így. Lehet hogy azért adják olcsón mert szar?
2022. dec. 17. 15:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mindkettő benzines és 95-ös benzint tankolunk mindig és nem placebo.
2022. dec. 17. 15:22
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez a jóval gyengébb seggre vagy méréssel lett megállapítva? Ugyanaz az EU-s szabvány vonatkozik mindegyikre Magyarországon is, tehát sz.r nincs, apró eltérések lehetnek, ahhoz meg kellhet némi kilométer, hogy a motorvezérlő “megtanulja”. Hosszú évek óta Auchan üzemanyagot használunk nagyobb (nem 1-2 autós) tételben, üzemanyagra visszavezethető konkrét hibát nem tudnék mondani.
2022. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Ezert nemtankolok ilyen helyen. Olcsó húsnak híg a leve. Kollegamnak a diesel nemstartolt, rángatott, a kolleganőmnek a benzines meg úgy rangatott mint a fene. Amikor 1.5 € tankoltam a shellen koronavirus alatt a 95 shell v-powert akkor is azt tankoltam amikor 2 euro volt az ára akkor is azt tankoltam. Fillerezek akkor nagyobb kart tehetek a kocsiba mint megsporolok az üzemanyagon. A motor szépen egyenletesen jár, tudom mi van benne.
2022. dec. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan, stopperrel mérted hogy rosszul megy, vagy csak Jóska mondta hogy a osan az nem jó? Ha az a 0,002 lóerő hiányzik, akkor meg tankolj annyival drágábban, sőt, ott vannak a táltos 98-100 benzinek, döntsd el mi éri meg.
2022. dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

#3 "Kollegamnak a diesel nemstartolt, rángatott, a kolleganőmnek a benzines meg úgy rangatott mint a fene"


Az enyémnek meg semmi baja nem volt az Auchan-ossal, ellenben rángatott a MOL 95-tel. Tanulság: nem kéne olyan témába beleszólnod, amiről fingod sincs. Minden motor más, minden motornak mások az ideális körülmények, ezért minden motor máshogy reagál a különböző üzemanyagokra.

2022. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Anno voltak Tescos benzinkutak.A benzinnek az oktánszáma megfelelt az előírásoknak, de a fűtőértéke gyengébb volt. Tehát többet fogyasztott vele az autó.
2022. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

a kiíró nem beszél hülyeséget..állandóan OMV 100-as benzint tankolok, kivéve pár hónappal ezelőtt, amikor kétszer egymás után auchan 98-ast tankoltam(tele, természetesen)...gyengébbnek tűnt, de azt hittem hogy képzelődöm..aztán nemrég a teljesen kiürült tankot újból OMV 100-assal löktem tele..szomorúan kell megállapítanom, hogy sokkal jobban harap..

...maradok a jól bevált OMV-nél. MOL-nál még soha nem tankoltam, azt hiszem nem is akarok.

2022. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

"... mindkettő érezhetően jóval gyengébben gyorsul így"

Azért én csak megmérném, mert láttam már csodákat az ilyen "érzésre", "fülre" meg "szemre" megállapított problémáknál.

Ettől függetlenül lehet különbség az egyes üzemanyagok között. Az, hogy mit árulhatnak E10-es 95-ösként, szabványban rögzített, de a szabványon belül van mozgástér, lehetnek mérhető különbségek az egyes benzinek tulajdonságai között.

2022. dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha ismered igazán az autódat, seggel is megérzed a különbséget.
2022. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Sznob városi legenda, hogy rossz az Auchanban. Göblyös Zsolt elvitte egy laborba, rá lehet keresni. 97,8-aa oktánszámot mértek a 95-ösre.
2022. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!