Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fordokban mi szabályozza még...

Fordokban mi szabályozza még a feszültséget a generátoron kívül ?

Figyelt kérdés

Vettem egy új generátort, 14v/105A de ugyanúgy 14.8-15.0 val tölt mint a régi, tehát pénzkidobás volt....

Én azt hittem csak az abban lévő szabályzó állítja be a feszültséget de ezek szerint más is közre játszik... Az ECU talán?



2022. dec. 27. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Mivel méred? Hiteles müszerrel, vagy valami 2000 ft-os saccométerrel?
2022. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Két féle 10.000 forint körüli műszer + USB töltő is kijelzi. Csak 0.1 eltérés van köztük. Még ha pontatlan is, akkor is nagyon sok a 15 volt... Nem ez a lényeg.

A generátoron van egy 3 vezetékes csatlakozó, az hova mehet, mert én nem látom.

2022. dec. 27. 13:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvileg másnak nem kéne beleszólnia.
2022. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krwkco ***** válasza:
100%

A Fordokban ún. intelligens töltés van. (A gyártó hívja így. Nekem is Fordom van. Szerintem csak felesleges hibaforrás. De mindegy.)

Azon a csatlakozón keresztül az ECU és a feszültségszabályozó kommunikál egy változó frekvenciájú jellel.

Annyi az elképzelés, hogy hideg akkumulátor esetén az ECU magasabb töltőfeszültséget állít be. Azért kell a Fordba Sb (antimon) vagy Ag (ezüst) adalékolású akkumulátor, hogy bírja ezt a kicsit emelt (max. 16V) feszültséget.

2022. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És ha lehúzom azt a csatlakozót ?


Tehetek én valamit, vagy csak a villamossági szerelő ?

2022. dec. 27. 17:05
 6/10 krwkco ***** válasza:

Egyrészt nem kell semmit tenni, mert a 15V hidegben jó.

Másrészt megteheted, hogy lehúzod a csatlakozót. Akkor ki fog gyulladni a töltéshiba lámpa (piros akkumulátor) a műszerfalon. De továbbra is lesz egy csökkentett feszültségű 13,8V-os töltés.

A villamossági szerelő semmit nem tud tenni. A feszültségszabályozó nem állítható és ez a generátor nem hibás. Úgy működik, ahogy a gyártó megtervezte. :-)

2022. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, akkor majd veszek évente új akksit....
2022. dec. 27. 17:33
 8/10 krwkco ***** válasza:

Ne vegyél.

Vegyél ford OEM vagy más cégtől való Ag-Ag akksit. Nekem a gyári akksim 13 évig bírta Ford intelligens töltéssel, a második most 7 éves.

2022. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Majd legközelebb mert azt is vettem 1 hónapja, Banner 55Ah.

Az előző 3 éves volt Excell 60Ah-ás. Most novemberben már nem tudta beindítani a motort. De nyáron is 14.6 körül töltötte, nem csak most hidegben.


Közben találtam olvasnivalót magamnak és talán másoknak is, akik nem ismerték ezt a rendszert:


[link]


és


[link]

2022. dec. 27. 18:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 🙂
2022. dec. 27. 23:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!