Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki automatát vezet, hiányzik...

Aki automatát vezet, hiányzik a kézi váltás, vagy az ember megszokja a kényelmet, és ha választani lehet, legközelebb is maradnál inkább az automata kocsinál?

Figyelt kérdés
Vagyis ha a pénz nem szempont, akkor automata után legközelebb is automatát választanál saját használatra, vagy ilyen céges autót kérnél?
2023. jan. 18. 09:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiányzik a kézi váltás.

Ami kicsit hiányzik az az extra kontroll előzéseknél.

A következő autóm teljesen elektromos lesz (a mostani PHEV), úgyhogy nem nagyon lehet váltóról beszélni.

2023. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Én nem tudom miért, de szeretek váltani és nem tudom megszokni az automatát.

A férjem az első automata autója után már kétszer cserélt autót, mindkét esetben szempont volt, hogy csakis automata lehet. Ő neki sokkal kényelmesebb és nem is akar már mást vezetni.

2023. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
nekem nem hiányzik
2023. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%

Nekem hiányzik, ahányszor Mol Limót bérlek. Néha kifogok olyat, amit szekvenciálisan lehet fel-le tologatni, azt mindig úgy használom, de alapból idegesít, hogy a visszagurulásgátló miatt 3mp-ig padlógázt kell nyomni, mire egyáltalán megmozdul a gép a zöld lámpánál.


A büdös életbe nem vennék magamnak automatát (az elektromos más tészta). Persze megértem, aki a belvárosi dugók miatt kényelmesebbnek találja, viszont nem tudom hova tenni azt a rokont, aki megmondta a forgalmi vizsgája után, hogy neki ennyi elég volt a váltásból, ő csak automatát hajlandó vezetni, ugyanis szerintem egy dolog, hogy az automata kényelmesebb, de akinek nehézség a váltás, annak elég nagy bajok vannak a vezetéshez szükséges készségeivel.

2023. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
Mondhatnak akármit , sokall kényelmesebb és könnyebb az automatával menni.
2023. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Egyáltalán nem hiányzik, kényelmesebb, gyorsabb, takarékosabb. És egyáltalán nem problémás, a néphiedelemmel ellentétben.
2023. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiányzik. Jelenlegi autónk full hibrid, így amikor hibrid üzemben működik, a váltó nem is aktív, mivel a villanymotor hajtja az autót, a benzines csak a generátort forgatja. Sokkal kényelmesebb, mint a hagyományos: megtorpanás nélkül folyamatosan gyorsul, csak a gázt és a féket kell kezelni. Az önvezető rendszer pedig nehezen képzelhető el kézi váltóval.
2023. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Hovarju ***** válasza:
60%
Kézi váltós autón vizsgáztam. Aztán úgy alakult, hogy automata váltós autóm lett. Egyáltalán nem hiányzik a váltás.
2023. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiányzik, sosem szerettem a váltót, eszembe nem jutna, hogy olyat vegyek.
2023. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%

Van amelyik autóba a kézi váltó illik, van amelyikbe meg az automata.

Plusz ott az az igazság is, hogy régi automata váltóknak tényleg csak a kényelem volt az előnye, amúgy lassúak voltak és a fogyasztást is érezhetően növelték kézi váltóhoz képest. Ennek ellenére mondjuk egy 90-es vagy korai 2000-es években gyártott Jaguarhoz, magasabb kategóriájú bármilyen prémiumautóhoz nyilván az automata passzolt már akkor is.


Ma viszont a modern automaták többsége gyors, hatékony, és a modern autók többsége már elsősorban automatához van tervezve, vagy nincs is manuális opció, vagy ha van akkor kevésbé hatékony vele a hajtáslánc.


Nekem személy szerint egy átlagos régebbi autóban a manuális a választásom, mert ott még az egész autónak van egy "gép" érzete, ad visszajelzéseket, te kezeled, illik hozzá hogy akkor már te is váltasz és nyomogatod a kuplungot. Új autókban viszont már inkább egy kapszulában ülsz aminek irányokat adsz, de minden mást megold helyetted, ehhez pedig már nem is illik az hogy te váltogass - nyilván itt nem a Mazda MX-5-ről, Nissan Z-ről és egyéb kifejezetten oldschool sportautós élményre hangolt kocsikról beszélek, hanem mondjuk egy 1990-es évekbeli 3-as BMW-t összevetve egy új 3-as BMW-vel.


De hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak, nekem volt már automata váltós autóm, most manuális van, nem hiányzik a kényelem, nem rohad le a lábam ha kicsit kuplungozni kell.

2023. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!