Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Generátor töltőfeszültség...

Generátor töltőfeszültség (autó) mekkora a minimum értéke ami alá már nem eshet, mert akkor már kevésbé vagy egyáltalán nem tölt?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

12,7 V a teljesen feltöltött akku feszültsége.

Ha ekörül van a feszültség, akkor nem töltődik.


Modernebb autókban már "okos generátor" van, ki-be kapcsolják a töltést, szóval egy újabb autón nem feltétlenül baj, ha ilyen értéket mérsz.

2023. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 veterán vas ***** válasza:
49%

#1!

Amiről te írtál az nem csak a "modernebb autókban" található és nem "okos generátor" a neve.

Ez egy nagyon régi berendezés, és úgy hívják hogy feszültségszabályozó. ;)

2023. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jàró motornàl feszültsègmèrövel mèrj rà az akkura, 14,4 V körüli èrtèk a jó.
2023. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2: arra gondoltam, amikor az ecu jele alapján kapcsolgatja a töltést. Angolul smart alternatorként szoktak hivatkozni rá, nem tudom mi a magyar elnevezése.

Pl. motorfékezéskor tölt, gyorsításkor nem. Euro 5 feletti autóknál ez egy elég gyakori dolog.


Egy ilyen autónál teljesen normális, ha üresjáratban ketyegve 12.6 voltot mérsz az akkun, motorfékezés közben meg mondjuk 15 voltot.

2023. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Ezek szerint elbeszéltünk egymás mellett.

Te a visszatöltő rendszerről írtál, én pedig úgy értettem, a hagyományos fesszabályzós generátorról szól a kérdés.

Más..... ;)

2023. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!