Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán mindig...

Forgalmi vizsgán mindig megbuktatnak, már nagyon félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a harmadik forgalmi vizsgám. Mentünk 48-al a főúton, az útszakasz jobb oldala buszsáv lett így ki akartam sorolni balra, mellettem egy nagy teherautó ment meg mögötte is jött sok autó. Aztán nagynehezen sikerült valahogy megoldani, de utánna mondták h jobbra forduljak le a kis utcába. Besoroltam jobbra a buszsávba, és mögöttem jött egy busz, kicsit lassítania kellett és megbuktattak. Elméletileg akadályoztam a buszt, meg nem indexeltem amire én emlékszem hogy igen, a busz azért is engedett be. Szóval megbuktak és megint ki kellett szállnom, gyalogolhattam haza a főút mellől. Nagyon megalázó, mindig kötekednek, semmi nem tetszik nekik, nekik van 100.000km nekem meg van 500, olyan irreális elvárásaik vannak. Ráadásul tényleg be voltam szorulva teherautó meg a busz közé közbe kanyarodjak le.

A vizsgabiztos azt mondta, hogy gyorsítani kellett volna, hogy a teherautó elé be tudjak menni, de 48-al mentünk, akkor gyorshajtás van, ha meg lassítok nem tudok mögé se sorolni, mert folyamatosan jönnek az autók a teherautók mögött szintén 50-el. Busz akadályozását se értem, jobbra kanyarodom, a lámpa zöld volt ő meg gyorsan jött, jogom van a buszsávot használni… Szóval nem értem, miért lettem megbuktatva, ott meséli nekem 10 percen keresztül de annyira nem érthetően sok szakszóval h inkább nem mondtam semmit.

Már annyira szabadulni akarok ebből a magyar rendszerből de egyszerűen nem tudok. Már vizsga előtt sem tudok semennyit aludni, egész héten rettegek és félek tőle. Pedig oktatóval szeretek vezetni, de már ezek a vizsgák lelkileg nagyon tönkre tettek.

Vizsgabiztos lefizetése lenne a megoldás, minden barátomnak így lett meg de attól meg félek, mert mindegyik annyira hivatalos. Meg az oktató sincs benne. Így nem tudom, én lelkileg nem akarok még egy ilyenen már részt venni :(

Gondolkodtam Szlovákiában kellene mert ott nincs vizsgabiztos és pestről nincs messze, de már előröl se akarom kezdeni az egészet, annyira felőröl lelkileg. Tényleg le akarom zárni màr és egyedül vezetni nyugodtan.



2023. jan. 28. 11:25
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
Budapesten Thököly úton történt a bukás. :(
2023. jan. 28. 11:30
 2/53 A kérdező kommentje:
Annyira nem fair ez a vizsgabiztosi rendszer sem, mert ugyan az a papír meg az elvárás egy kis városban mint ha Budapesten vizsgázol :( Lehetnének picit elnézőbbek meg kedvesebbek. A vizsgabiztos mikor nézte a kartonom, akkor is ilyen gúnyos arcot vágott, nem értettem, mi nem tetszett neki. :(
2023. jan. 28. 11:33
 3/53 anonim ***** válasza:
82%

Vizsgán mi engedünk el mindenkit, nem a másik járművezető jóindulatára várunk.

A másik kettőnél mi volt az indoklás?

2023. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
37%

"nekik van 100.000km nekem meg van 500, olyan irreális elvárásaik vannak"


Az 500 kilométeres újonc is ugyanazokba a szituációkba keveredik bele, amikbe a 100e kilométeres veteránok, szóval ugyanazt képesnek kell lenned megcsinálni, amit ők is. Ha nem megy, akkor bukás. Nincs ebben semmi irreális, nem kötekedés, nem szívatás.


"sok szakszóval"


Mégis milyen szakszavakat használhatott, amiket te nem értettél? Max olyat, amit értened kellett volna. Ez is csak a te hiányosságaidat bizonyítja.


Mondjuk nem tudom mennyire igaz a sztori, mert ilyen nem létezik, hogy ahol megbuksz, onnan sétálj haza. Vissza szokás menni a vizsgaállomásra. Szóval jó esély van rá, hogy 12 éves vagy, autót is csak tévében láttál még, a jogsiszerzésről meg maximum álmodozhatsz csak egyelőre.


Ha mégsem kamu a sztori, akkor meg erősen javaslom, hogy fizesd le a vizsgabiztos. Vagyis... próbáld meg, aztán rájössz, hogy a mai világban már nem így működnek a dolgok, mert nem 1980-at írunk és tiltsanak el 5 évre az egésztől.

2023. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
22%

#2 "ugyan az a papír meg az elvárás egy kis városban mint ha Budapesten vizsgázol"


Ugyanazok a szabályok Budapesten és vidéken egyaránt. Vagy tévedek? Én vidéken szereztem jogsit és semmi problémám nincs pesten sem. Fordítva is igaz persze: aki pesten nem tud vezetni, az vidéken sem. Ideje lenne kicsit magadba fordulnod és nem mindig másokat hibáztatni. Amíg így állsz mindenhez, addig egészen biztosan nem lesz jogsid, nem mintha ez baj lenne, legalább nem ölsz meg senkit.

2023. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
36%

#4

Na ezaz, nekem is gyanús a főúttól gyaloglásos rész... Nem szokták csak úgy kidobni ott ahol megbukott, csak helyet cserélnek.

2023. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Az első bukás jogos volt, zebra után volt kint egy 30-as tábla (kint felejtve mert építkezés véget ért rég) én ott a zebrát figyeltem mert ott ilyen dupla zebra van, nem láttam a 30-as táblát meg mindenki 60-al ment, és hát 40-el mentem és gyorshajtást követtem el. Bár itt is annyira örült a vizsgabiztos, hogy meg tudott húzni. Tegnap is találkoztam vele és nem is köszön, bár nem velem volt.


Másodiknál 30-as zóna, mind a kettő sávban autók parkoltak, indexelni jobbra balra mert kerülgetsz, beállt egy nagy furgon a jobb oldali utca kereszteződésébe, teljesen kitakarta azt a kis 1 sávos utcát így nem is láthattam, szóval nem adtam meg a jobbkéz szabályt, és megbuktam. De azon a kis utca miatt aznap 3 ember bukott meg, utánam is egy lány. Aki a 3-as pályát húzta sajna ott ez történt aznap.

2023. jan. 28. 11:44
 8/53 anonim ***** válasza:
36%

Szóval aza a helyzet hogy még alkalmatlan vagy a vezetésre.

Jobb is így ha nem jössz ki a közútra mert ebből csak a gubanc lenne.

2023. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Hát vissza vittek volna szerintem, de én ki akartam szállni így nem volt vita.
2023. jan. 28. 11:46
 10/53 A kérdező kommentje:

“Az 500 kilométeres újonc is ugyanazokba a szituációkba keveredik bele, amikbe a 100e kilométeres veteránok, szóval ugyanazt képesnek kell lenned megcsinálni, amit ők is. Ha nem megy, akkor bukás. Nincs ebben semmi irreális, nem kötekedés, nem szívatás.“


Nemem az oktatóm is mondta, ennyi idő alatt vezetni tanulsz meg, de közlekedni nem. Ahhoz évek kellenek!

2023. jan. 28. 11:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!