Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire jó ötlet...

Szerintetek mennyire jó ötlet a jogsi megszerzése előtt autót venni?

Figyelt kérdés
Szóval a szitu a következő: csinálom a jogsit, valszeg 1-2 hónapon belül lesz meg, és mivel már tavaly összegyűjtöttem egy nagyobb összeget a kocsira, arra gondoltam elkezdenék megnézni pár autót, esetleg meg is venném a jogsi előtt ha rendben van. Egy haverom elhozná nekem a kocsit, (nyilván a saját nevemre iratnám) és ha bármit kell rajta javítani, akkor rendbeszednénk, szerelőhöz vinnénk, és mire kézhez kapom a jogosítványom már rendben lenne a kocsi és nem kellene időt töltenem a javításokkal, átírással, stb. Tudtommal nem szegek meg szabályt azzal ha a tulajdonomban lesz a kocsi, de nem használom a jogsim megszerzése előtt. Mit gondoltok erről?
2023. jan. 29. 19:03
 1/7 anonim válasza:
30%
Te a wc-t is kakilás előtt húzod le?
2023. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Vehetsz egész nyugodtan.
2023. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy Boeing 737 MAX-ot is vehetsz, akkor is ha nem vagy pilóta.
2023. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz, csak így nem fogod tudni kipróbálni. Sem azt hogy tetszik-e az adott autó vezetési feelingje sem azt, hogy a próbaúton hogy viselkedik, nincsenek-e árulkodó hangok a futóműből, kuplung fogásponta, féltengelyek állapota, motor egészséges dinamikája stb. Bár ha felmerült benned, hogy jogsi nélkül ezáltal próbaút nélkül vegyél autót akkor ezt a műszaki gyorsvizsgálást nem te fogod elvégezni.

Jogi akadálya nincs, nevedre írhatod, KGFB-t meg tudod kötni (drágább lesz jogsi nélküli személynek), de majd ahhoz is kell a haver, hogy eredetvizsgára vigyétek.

2023. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz. Mondjuk nincs sok értelme, ha te nem tudod kipróbálni. Oké, viszel egy hozzáértőt, megnézi stb. De azért, ha te mész vele az az igazi.

Egyébként a gondolatmenet alapvetően jó, ha nem bírsz kivárni plusz egy hetet.

(Azt majd ne kérdezd meg, hogy vezethetsz egy a vizsgalappal amíg megjön a jogsi, ezerszer ki lett vesézve)

2023. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted minden további nélkül.

Bár semmi értelmét nem látom, hacsak nincs valami kihagyhatatlan ajánlat.

2023. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 ++.

Ha nem akarod, hogy egy jó vételt lecsapjanak a kezedről, akkor jó ötlet. Egyébként nem oszt, nem szoroz, hogy jogsival a kézben kezded el nézni. Én motort 4 nappal a forgalmi vizsgám után vettem, hozzáértővel mentem megnézni, de legalább kipróbáltam, és amint megkötöttem a kötelezőt, már aznap vezethettem. Ajánlatokat nézegetni, leendő potenciális típusokat kinézni meg amúgy is tudsz már régóta.

2023. jan. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!