Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet úgy megszorulva a...

Lehet úgy megszorulva a turbó, hogy kézzel meg sem mozdul, az autón pedig nincs kormolás, nincs olajfolyás?

Figyelt kérdés

Az autó egy 2014es octavia 2.0 crtdi.

Tegnap reggel szokásos indulás, szépen melegedő motor, olyan 110km/h egyenletes tepónál reggeli zsemlém majszolva enyhe pukanó hang a kocsi bal oldaláról. Kicsit mintha bal lábnál éreztem volna koppanást is.

Izzítás ikon villog. Lábam elvettem a gázról majd vissza raktam érezvén hogy GYENGE az autó.

Ma a szerelő megnézte, állítólag megszorult a turbó,kézzel meg sem mozdul. Létezik ilyen olaj/füst nélkül? Hangja sem volt, csak már a szerelőnél hallottunk nagyon fura morgós/fütyülős szerű hangot, amire azt mondta, hogy hangosabban kellene süvítenie, ha valamelyik csővel lenne gond.

Kell egy új vagy fel kell újítani. 300-500 ezer magyar forint. Illetve ha ez van, az mitől lehet? 300 felett van benne kilométer, de 15 ezrenként cserélve az olaj (long life).



2023. febr. 2. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon ritka de létezik. Inkább tedd össze a két kezed, mert a legtöbb esetben ez azzal jár hogy törik a tengely és benyeli az olajat. Így legalább csak turbót kell cserélni.
2023. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mitől tud megszorulni? Arra gondolom, hogy oké, megszorul a tengely mondjuk rossz kenés miett(?), de ha 5 kilóért kicserélték nekem a turbót, a makulátlan nem fog megszorulni?
2023. febr. 2. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom csak van annyi esze a szakinak hogy megnézze miért nem volt elég kenés.
2023. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, nah pont ez a problémám, mert amikor rákérdeztem, mitől tud így megszorulni, azt felelte kicsit kelletlenül: ő azt nem tudja.

Elfogadom azt is, ha azt mondja 300E után ez benne van, vagy higy rossz volt az olaj, stb... de mondjon már rá valamit, mielőtt kiöntünk rá egy csomó pénzt.

2023. febr. 2. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:

G astránál volt ilyenem, hogy meg volt szorulva a turbó, vettem rá másikat 15-ért, ami rajta volt, odaadtam havernak.

Kicsit elkezdtem mozgatni, majd tudtam rendesen forgatni, bekormosodott.

Van felújítószett is, meg turbó középrész is külön, valószínű a tömítés fáradt el.

Még a katalizátort is telehányja olajjal....

Na ezért ne lássak soha többé dízelt.

Pláne ilyen modern fost.

2023. febr. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" Kell egy új vagy fel kell újítani. 300-500 ezer magyar forint."

Jó le fog kopasztani téged az a szerelő, ha semmit nem értesz hozzá.

2023. febr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!