Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az össze függés a KW-HP-Ccm...

Mi az össze függés a KW-HP-Ccm között?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindig is szerettem kocsival vezetni úttalan utakon cél nélkül. Ezért gondoltam ki kéne próbálni motorral is, nem hiàba a popkulturàban is szabadsàg szimbóluma a motor. Egy chopperra vagy cruiserra gondoltam, nem a gyorsaság lenne a cél hanem a feeling.

Mivel nem értek abszolút a motorokhoz nem is értem azt hogy milyen összefüggés van a KW-lóerő-köbcenti között pl: A2 kategóriánál lehet a motornak 750ccm es a blokkja de max 48HP a teljesítménye.

Valamint érdemes e meg csinàlni az A korlátlant vagy elég az A1/A2 is országúti barangolásra?



2023. febr. 11. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A lóerő és kW között van összefüggés: 1 lóerő egyenlő 735 W-tal. A lökettérfogat és teljesítmény között nincs ilyen közvetlen összefüggés: általában a nagyobb lökettérfogatú motorok teljesítménye nagyobb, de nem mindig.

Az A2 kategória feltételeit pedig megtalálod az interneten, én is csak onnan tudnám bemásolni. Azt nem tudom megmondani, hogy országúti barangolásra mi elegendő, mert annyiféle vélemény van, hogy én azok között nem tudok igazságot tenni.

2023. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A1: max 11kW, max 125ccm

A2: max 35kW, max 0,2 kW/kg

1kW = 1,36 lóerő

Szerintem ha van lehetőséged korlátlanra, mindenképp azt csináld.

2023. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

országútra A2 kell, azokkal már lehet kényelmesen túrázni, de ha teheted és nem sajnálod azt a + pár órát kifizetni akkor A kategóriát csinálj

A1 16 éves kezdőknek való, vagy akiknek olcsón kell jogsi egy haladósabb robogóhoz

normális chopper egyébként sincs A1-nél

2023. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat A1 ben a keeway lightspeedre gondoltam tanuló motornak.
2023. febr. 11. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!