Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dec. 31 el lejárt volna a...

Dec. 31 el lejárt volna a gépjármű kötelező biztositás. De még decemberben eladtam a járművet. gondolom most január tól már nem kell fizetne? A biztositót nem értesítettem és jött a felszólítás.

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nem értesítetted, az a te felelősséged.
2023. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Le kellett volna mondani, így automatikusan meghosszabbodott.
2023. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kell lemondani a biztosítást, mert amikor a kormányablakban bemutatod az adásvételit az eladásról, akkor arról értesülnie kell a biztosítónak is. Én sem mondtam le, nem foglalkoztam a biztosítóval, egyszer csak jött a visszatérítés és kész.


Viszont az hozzátartozik, hogy mivel a lemondási határidőn belül adtad el, akkor az hosszabbításnak minősül. Lehet, hogy idők közben eladtad, de előtte technikailag meghosszabbítottad a szerződést a biztosítóval, ezért küldik most az értesítést. Szóval itt szerintem az időrendből adódik a gond. Fel kell őket hívni, hogy ez a helyzet és majd ők mondják, hogy mi legyen. Valószínűleg egyszerűen törlik a szerződést, azonban nem kizárt, hogy a kretén bürokrata rendszerben ezt nem tudják (vagy nem akarják) így intézni, hanem majd be kell fizetned a biztosítást, amiről a felszólítást küldték, utána meg majd visszautalják.

2023. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Amint a vevő leadja a kormányablakban az adásvételi szerződést és átírja az autót, a biztosító automatikusan le fogja mondani a biztosításodat az átírás időpontjával. Eddig 11 autót adtam el, egyszer sem szóltam róla külön, mindig így történt.
2023. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Érdekes... én eddig mindig bementem a kormányablakban lepecsételt adásvételivel a biztosítóhoz és érdekmúlással megszüntettem. Még le is szokták fénymásolni, meg ki kell tölteni valami nyilatkozatot, hogy postán keresztül szeretném visszakapni az időarányosan visszajáró pénzt, vagy milyen számlára utaljanak.
2023. febr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én csak azt szeretném,hogy idéntől "hagyjanak békén".
2023. febr. 13. 13:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Azzal kicsit elkéstél. 2 hónappal ezelőtt kellett volna lemondanod a biztosítást.
2023. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De azt hogy előre? Eladtam az autót decemberben.
2023. febr. 13. 15:58
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 Milyen "előre"? Az évfordulót megelőző 30 nappal van lehetőséged lemondani. Dec. 31 a határidő, azaz legkésőbb november 30-ig (vagy dec.1-ig) kellett volna lemondanod. Ha addig nem mondtad le, akkor automatikusan meghosszabbodott. Igen, decemberben közben eladtad az autót, de akkorra ők már rögzítették a hosszabbítást.
2023. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Azzal kicsit elkéstél. 2 hónappal ezelőtt kellett volna lemondanod a biztosítást."


Igen, biztosító váltáskor van így! Ha eladtad, nem! Érdekmúlással azonnali hatállyal is lemondhatod. Januárban volt az évfordulóm, májusban adtam el az autót. Bementem megszüntetni a biztosítást, ahogy leírtam az #5-ösben. Az adásvétel napjával megszűnt a biztosításom, nem kellett következő év januárjáig fizetni. A fennmaradó időarányos díjat (korábban egész évre előre kifizettem), meg visszaadták.

Na oszd az észt olyanról, amiben nincs tapasztalatod!

2023. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!