Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerinted jogos az az ökölszab...

Szerinted jogos az az ökölszabály, hogy maximum a havi nettó fizetés 6-szorosáért szabad autót venni?

Figyelt kérdés

Egy senior szoftverfejlesztő ma Magyarországon alkalmazottként keres mondjuk nettó 1.5 milliót. Ez a szakma alkalmazottként a jéghegy csúcsa szerintem.

Aki egy átlagos vállalkozó (kereskedelemben, építőiparban ..), azok sem szednek össze ennél többet egy hónapban. Ennek a 6-szorosa 9 millió.

Közben meg rengeteg 20-30 milliós autót látni az utakon. Ők akkor mind vezérigazgatók meg maffiozók?



2023. febr. 12. 23:34
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim válasza:
24%
Milyen ökölszabályról beszélsz?
2023. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
20%
Teljes mértékben!
2023. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
86%

A 20-30 millás autók jelentős része céges, lízingelt. Ha mégis saját, akkor külföldről behozott tekert órás, törött stb.



És amúgymessze nem 1,5M nettó a csúcs.

2023. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem annyira szabály, inkább pénzügyi szakértők szokták mondani, azzal a bonmottal együtt, hogyha "a kocsid többet ér, mint a nyugdíjmegtakarításod, akkor nagyon elrontottál valamit" (ebből is látszik, hogy a mondás olyan országból ered, ahol alapjában véve öngondoskodás van, de ettől persze még máshol is megállhat).



Hogy igaz e? Alapjában véve ezt mindenkinek magának kell eldönteni, szerintem például igaz. És itt nem csak a kocsi megvásárlását kell figyelembe venni, hanem a fentartási költségeket is. Mo-n rengeteg ember tart kocsit úgy, hogy ezt valójában nem engedheti meg magának semmilyen téren, ők gondolom nem értenek egyet ezzel a tanáccsal.

2023. febr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
19%
Ez inkabb a proli kategoriara vonatkozik akik hasznaltautot birnak csak megvenni... Ez a szabaly alapjan en is teszlaval jarhatnek, de a realitas az hogy van egy 12 eves autom amibll havonta tudnek venni egyet...
2023. febr. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem ökölszabály, inkább egy jó támpont lenne, de elég sok ismeretlen hiányzik a képletből. Ha pl. a nettó fizetésem félmillió, akkor eszerint 3 millióért vásárolhatnék legfeljebb autót. Viszont 3 millióért kaphatsz egy közel 20 éves német prémium márkás, sokszor visszatekert, agyonhasznált bontószökevényt is, vagy egy tök jó állapotban lévő távol-keleti darabot, aminek hibája is kevesebb van, és a fenntartása is kevesebbe kerül.
2023. febr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
70%

Ez leginkább használt autó vásárlásakor érvényes, de egy nagyon jó ökölszabály. Csak azt ne felejtsük el, hogy az átlag magyar autós hülye. Ha van 2 milliója kocsira, akkor nem egy jó állapotú 10 éves Suzukit vesz, mert az "nem autó", hanem egy 25 éves leharcolt BMW-t, amit aztán karban tartani persze nem tud.

Nagyon sokan olyan autót vesznek, amit NEM engedhetnek meg maguknak és vagy adósságba verik magukat, vagy elhanyagolják az alapvető karbantartást is, vagy csak sírnak a drága benzin miatt, de a hülyegyereket akkor is a suli kapujáig kell vinni a böhöm SUV-val, hogy lássák a többiek, hogy ő milyen menő...


Részemről senior szoftverfejlesztőként vettem egy Opel Corsa-t. Az újonnan kevesebb mint 5 millió volt 2 éve és egész biztosan nem lesz vele évekig baj. Mivel évi max 10 ezer km-t vezetek, tök fölösleges lett volna drágább kocsi. Ennek a fenttartása, szervize is olcsó, nekem tetszik, azt meg, hogy idegenek mit gondolnak róla, pont leszarom.


Egyébként nagy általánosságban én a 40-30-20-10 elvét követem. A fizetésem 40%-a megy a megélhetésre, 30% megtakarításba, 20% hitelbe és 10% hobbira, szórakozásra. Ez egy egészséges arány.

2023. febr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ez marhaság! Korábban is már kifejtettem. A mostani autómat 5 éve vettem újonnan. Évekig spóroltam rá, nem 6 havi fizetésemből vettem, hanem jóval több-ből. Igaz, hogy nincs semmilyen hitelem, se albérletem. Kb 4 év alatt megint visszajött a bankszámlámra a kocsi ára, úgy hogy közben nem nyomorogtam. Ha eljött az éves szerviz, vagy amikor meg kellett venni a téli kerékgarnitúrát, az sem okozott gondot.

De szerintem nem is lehet így általánosítani. Nem egyen-emberek vagyunk, egyen-bevételekkel és egyen-kiadásokkal. Ha valaki fizeti még pl. a diákhitelt, személyi kölcsönt, mellette százezerek mennek el mondjuk albérletre, az megint más és nem fog tudni pár év alatt egy új autó árát összeszedni, hiába keres papíron jól. Szóval ezért is marhaság általános szabályokat felállítani.

2023. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:

"E leginkább használt autó vásárlásakor érvényes, de egy nagyon jó ökölszabály"


Nem, ez a mondás tipikusan olyan országból ered, ahol az emberek többsége NEM használt kocsiban gondolkozik.


És pont rájuk igaz. Egy jól kereső embernél nagyon gyosan befigyel, hogy hitellel, megtakarítás betoldásával akár 20 milliós használt kocsit is tud venn, ami több, mint az éves nettó fizetése. Kérdés, hogy pénzügyileg tudatos döntés e venni egy BMW-t ahelyett, hogy venne a feléből egy toyotát/fordot/skodát, ami szintén nem alsó polcos kocsi lesz, szintén elvisz megbízhatóan bárhova, csak hiányzik belőle a "villantás" faktor.


Ez a mondás PONT erről szól.



Aki használt kocsit vesz, arra meg még inkább igaz, nagyon sok embert ismerek, akik a minimálbértből vettek drágán autót, amit gyakorlatilag csak tankolnak, bármi tönkremegy, az úgy marad, ha a gumi 15 éves, akkor 15 évessel jár...

2023. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
55%
bocs, az előző helyesen "20 milliós új autót"
2023. febr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!