Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező a biztonsági övet...

Kötelező a biztonsági övet becsatolnia a hátsó ülésen az utasnak, vagy csak ajánlott?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, a becsatolás partján állok, csak olyan ritkán és rég ültem valaki kocsijában, hogy komolyan felvetődött bennem, hogy mi a szabãly.....??!


Legutóbb egy munkatársam kocsijában... Nem is volt hætul biztonsági öv...!!!


Szóval kötelező, büntetnek, ha nincs bekapcs, vagy sem??



2023. febr. 18. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol kötelező. Vagy 20 éve volt csak ajánlott, gondolom ezért kérdezed. Illetve akkor kötelező csak, ha gyárilag szerelték vele. A veterán autókban, amikben nem volt, ott nem.
2023. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben felszereltek gyarilag az autót vele (ha ra van húzva az ülés egy korábbi lehajtas utan ezert nem menne pl) akkor kötelező.

Volt pár video talán brit, hogy a legtöbb gyilkos ismeri aldozatat. (Kissé hatasvadasz beismerem). Szóval a hatul nem bekötött kifejelheti a koponyádat na. Én ezert varom el az övhasznalatot mindenkitől.

2023. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán miért ne lenne kötelező becsatolni?
2023. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Kötelező, de jó ideje nem a vezető felelőssége. Én 18 év feletti utasnak egyszer szólok, ha nem köti be magát, lelke rajta, ő követ el szabálysértést, nem lesz pont a jogsimban, ha egy közúti ellenőrzésnél erre fény derül.
2023. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor hát kötelező, és rosszul hittem, hogy nem az???

Oké, én ennek csak örülök.


Tényleg ritkán ülök autóba.

Régebben sokszor amikor hátul ülve biztonsági övet kerestem, hogy becsatoljam, kb kiröhögtek, még akkor is, ha volt öv. Mondhatni ciki volt bekapcsolni, keresni meg pláne.

És mai napig sokak autójában nincs is...

Vagy ha van, szép csendben kattint be, ne is hallják. Ha meg be van szorulva vagy nem lãtom hogy jó -e, akkor nem nagyon mertem forszírozni, és be sem kapcsolom.

Akkor ha rendőr jön, megbüntet???

Akkor eztãn inkább nyugodtabban fogom az övet kutatni, ha ciki, ha nem


Még nem ülök eztán se beveokat autóba....

2023. febr. 19. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Megbüntet bizony. Kiskorú esetén a vezetőé lesz a felelősség, egyébként az elkövetőé. Én azért nem szeretem, ha valaki nem köti be magát, mert a modern autókon már akkor is villog a műszerfalon, hogy valaki nem kötötte be magát, ha egy súlyosabb táskát rakok az ülésre. Kb. 15 éve, de nem vagyok biztos, 2007 tájékán hozták ezt be, előtte amúgy a vezetőt büntették meg, akárkinek nem volt bekötve az öv. Szóval már elég régóta kötelező, és elég baj, ha egy társaságban cikiznek. Mondjuk városon belül én sem kötöm be magam, mert hülye vagyok, de a biztonsági öv olyan dolog, hogy inkább kösd be 100.000-szer, de ne kelljen egyszer sem, minthogy egyszer nem kötöd be, és baj lesz a vége. Pont, mint motorosoknál a protektor meg a bukósisak. Mindig HORDJUK és remélhetőleg soha nem HASZNÁLJUK.
2023. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Soha ne érezd cikinek a biztonsági öv használatát. Sajnos néha én is elhanyagolom, de azért próbálok figyelni rá, hogy használjam.

A kérdésedre az előttem valók már megadták a választ.

2023. febr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!