Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 éves öcsémnek szeretnék...

10 éves öcsémnek szeretnék venni egy quadot, ezen tanulna vezetni. milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
ha 150.000 ft környékén lehet kapni használtan, vagy esetleg újat, akkor ennyiért vennék.
2023. febr. 26. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

És mégis miért kell neki ezen tanulni vezetni?

Se nem motor, se nem autó ez.

2023. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mert fél vezetni. nem nagyon vezetett még semmi olyat amit nem ő hajt ezért fél tőle. lehet rossz szó az, hogy tanul, de akkor inkább javítom arra, hogy ez lesz neki az első "járműve"
2023. febr. 26. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a quad jó ötlet kisebb gyereknek:


Quad-balesetben meghalt egy kilencéves gyerek

[link]

2023. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" a quadok vezetői 50 százalékkal nagyobb eséllyel halnak meg a járművükkel történt balesetben, mint az offroad motorkerékpárosok, és többször szenvednek nagyobb traumával járó baleseteket."


[link]

2023. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És hol? A forgalomban a Quadok csak akkor vehetnek részt, ha fel van szerelve olyan dolgokkal, amelyek alapból nincsenek rajta. Le is van vizsgáztatva. A vezetőjének meg érvényes jogsija kell legyen. Mkndezeken felül kötelező biztisítás is szükséges.
2023. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nyilván nem forgalomba használná egy 10 éves gyerek, hanem a réten, ahol senkit nem zavar. valami kisebb quadra gondoltam, amivel nem tud 70el menni, pont ezért is hogy ne hogy összetörje magát. tudom, kicsivel is simán összetöri magát, de ugy tanítom meg neki, hogy ne úgy kanyarodjon mint az ökör, hanem finoman használja. azért is kérdeztem milyet vegyek, mert én sok mindent vakon veszek és amit megveszek az sz4r. úgyhogy van amit itt megkérdezek, hogy mi éri meg, mi az ami jó.
2023. febr. 26. 17:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen 125-ös kis quad. Ezeket nyilván érdemes újan venni, hiszen 350-400 ezer körül kapsz egyet kereskedőtől, garanciával, alkatrész utánpótlással. Általában ezeknek is tudod szabályozni egy csavarral a gázkarját, hogy mennyire tudja benyomni a gyerek. Ha betekered akkor nem tud teljes gázt adni neki.

Vegyél neki egy sisakot és egy védőmellényt is és lépésben tanítsd. Először csak lépésben menjen melletted, de csináld úgy hogy érdekes legyen neki. Akár akadálypályát pár műanyag üvegből, hogy tanulja meg a kanyarodást és a gáz kezelést. Utána mondjuk menj vele pl. biciklivel ha nincs motorod vagy quadod és csak azt engedd, hogy utánad menjen. Szóval… érted, fő a fokozatosság, meg tanítsd meg neki hogy tisztelje azt ami alatta van. Nyilván bizonyos fokig játék egy 10 évesnek, de tudnia kell, hogy veszélyes lehet.


Személyes véleményem, hogy ha tud biciklizni akkor inkább pitbikeot keress neki.

Én motoroztam 5 éve mikor vettem az első quadom, bizony még felnőttnek is tud meglepetést okozni, pedig a motorom 102 lóerő volt a quad pedig csak 63. Teljesen egyedi technikát igényel, akár terepen akár aszfalton használod. Egy kis ijedtség és már benne is vagy a jobb oldali kerítésben egy enyhe bal kanyarnál.

2023. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!