Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elektromos autózás végülis...

Az elektromos autózás végülis ráfizetés lesz?

Figyelt kérdés
Én már a kezdetek óta szkeptikus vagyok, de most, hogy már a Tesla kútjai is fizetőssé válnak, még inkább megerősödik bennem, hogy mire elterjednek, arra drágább lesz velük közlekedni, mint belső égésű társaival. Így szokott ez menni mindig, beetetik a népet ígéretekkel és szép kilátásokkal, majd amikor már nem lehet visszafordítani a trendet, akkor elkezdenek mindent drágítani, hogy végül jól járjon a gazdaság vele.

2023. márc. 5. 21:06
1 2
 11/15 krwkco ***** válasza:
75%

Több teljesen különböző helyzet van, egyre növekvő áramárakkal:

1. Napelem: családi ház + 2,5-3 milló forint beruházás.

2. Garázs és töltés háztartási árammal.

3. Garázs nélküli lakás. Töltés nyilvános töltő oszloppal. Ez utóbbiaknál már 250 ft/ kWh árat is láttam. Az 15 kWh/100 km fogyasztás mellett 3750Ft. 600 forintos benzinár mellett 6 liter/100km.

+1. Jelenleg az üzemanyagok árának a fele adó. Az áramon csak ÁFA van. A költségvetés erről a bevételről nem fog lemondani. Akár úgy fogják beszedni, hogy éves adót kell fizetni, mint pl egy időben a dízel autóknál volt. Vagy pl. hitelesen leolvashatóvá fogják tenni a megtett km-t és évente be kell majd jelenteni az adóbevallásban. És mondjuk a műszaki vizsgán ellenőrzik. De sok más módja is lehet, hogy az állam megkapja a maga pénzét a villanyautósoktól is.

2023. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

Biztos hogy nem lesz olcsó, sőt nagyon drága lesz.

Ez a zöld rendszám , meg ingyen parkolás és töltés ez csak mézes madzag.

Ha lehet hinni , akkor már most annyiba kerül a tankolása mint a benzinesnek.

AZ a globális disznófejű nagy uraknak nem fog tetszeni hogy az egyszerű ember csak úgy olcsón autókázzon.

Fizessen aki tud, aki meg nem tudja megfizetni az továbbra is rabszolga lesz.

2023. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%

lehet mézesmadzagozni, 2-3 éve is ez ment, hogy egy idióta, aki ilyet vesz, mert majd jól ráb_szik...


hát nekem szintén van egy i3-am. már a második. a jelenlegi másfél éve van nálam, ezalatt belement 112ezer km. munkacélra is használom, tehát az autó pénzt is termelt. fele-fele arányban töltöttem fizetős és ingyen töltőkön, otthon nem. jelenleg ha el szeretném adni SOS, akkor ugyanannyit kapnék érte, amennyiért vettem, de ha ráérek, lehet még keresnék is rajta egy 2-300ezret. útiköltséggel úgy állok, hogy mivel az autó termelt is, több, mint 1 millió Ft pluszban vagyok, karbantartásokat is beleszámolva, mint pollenszűrő, fékfolyadék csere. én új fékekkel vettem, de a betétcsere már újra esedékes lesz, ennyit kell majd rá költenem a közeljövőben :D


az akksiállapot olyan, mint az új. i3 esetén nagyjából majd valamikor 4-500ezer km-re tehető az a degradálódás, amikor már érdemes a cserén elgondolkozni, és még akkor is el tudom adni naperőmű energiatárolójaként.


ezek után én még jópár évig gondolkodhatok azon, hogy mikor fog majd ráfizetésbe átfordulni...dehát pár éve is hülye voltam, most is az leszek :D

2023. márc. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 nemaRendőrség ***** válasza:
75%

Aki úgy nézi hogy visszahozza-e az árát 10 éven belül az elektromos autó a 20 éves mercihez képest annak elég egyértelmű a válasz:nem


Aki úgy nézi hogy akar venni egy autót x forintért, és az x már olyan kategória hogy tud válogatni bém és elektromos között, akkor megérheti az elektromos.


Tankolni még mindig sokkal olcsóbb.

Karbantartani kevesebb mindent kell. Azért egy elektromos autóban negyed! annyi alkatrész van mint egy robbanóban. Igaz, ha valami elromlik akkor az zsebbe nyúlós. De ugyanilyen árkategóriában a robbanósnál is az lesz.


Ami miatt nem érheti meg valakinek az elektromos az a hatótáv. Ha napi több száz km-t kocsikázik és neccesen férne bele a hatótávba, valamint nincs ideje várni a töltő mellett akkor megveszi a bém kocsit. Van olyan ismerősöm aki kiszámolta, több pénzt keres azalatt a páróra alatt mint a teljes benzindíj aznap, neki nem érte meg.

De az emberek 99.9% tökéletesen boldog lenne egy elektromossal, csak nem tudja megengedni, úgy meg már egyből szar ugye

2023. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
„egy elektromos autóban negyed! annyi alkatrész van mint egy robbanóban” ‒ hát az nagyon „ajjaj” ha nem a motor robbanó hanem az autó xD
2023. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!