Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány "extra" wattot tudhat...

Hány "extra" wattot tudhat egy autós erősítő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! E87-es egyes bmw-ben gyárilag "676 Hifi" zenecucc kapott helyet. Ez azt jelenti, hogy 6 csatornás erősítővel van szerelve, melynek összteljesítménye 180 watt (hangszórók, mélynyomók, csipogók) cakkumpakk. Igazából majdnem meg vagyok elégedve a hangzással, de valahogy cseszi a fülemet a túl sok középhang és szeretném a gyári 10 cm-es 25w hangszórókat lecserélni valamilyen kétsávosra, hogy több legyen a magas és kevesebb a mid. A kérdésem az lenne, hogy okozhat-e problémát ha ezeket a 25 wattos csodákat, 30 akár 35 wattos hangszórókra cserélem. Olvastam külföldi fórumokon, hogy ezek az erősítők "sokkal többet tudnak" amit nem igazán értettem.

2023. márc. 9. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Köthetsz rá 100 wattos hangszórót is, bajt nem csinalsz csak éppen alig fog szólni...


Ha 6 csatornás és 180w összesen akkor az 6x30 watt lesz.


Igazából az az 5 watt nem nagyon számít.

Fontosabb, hogy valami minőségi hangszórót szólaltasson meg a cucc.

Persze az is lehet, hogy jók a hangszórók és a fejegyseg miatt gagyik a hangok.

2023. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Köthetsz rá 100 wattos hangszórót is, bajt nem csinalsz csak éppen alig fog szólni"

Baromság, kb azonos érzékenységű, hasonló rezonanciapontú nagy teljesítményű ugyanazt a hangosságérzetet hozza adott teljesítmény mellett. A fő baj, hogy egyébként is túl sok paraméternek kellene stimmelni, hogy adott hangszóróra méretezett üregbe bedobj egy másikat. Ez közepeknél is eléggé releváns, mondjuk drámai nem lesz a különbség így se, úgy se. Lehet A oszlopba lehetne kis dómokat rakni megfelelő hangváltóval, teljesítményszabályzottan. Csak az ilyen manővereket jobb szakira bízni.

2023. márc. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Azért írtam 25 wattosnak mert az ülések alatti mélynyomókat 40 wattnak írja. Van 4 pici csipogó is de azokat semmilyen rajz nem jelezte külön, gondolom a sima hangszórókra vannak kötve és úgy az ampra. Picit úgy szólnak mintha fel lenne tekerve a "mid" sáv. Nem olyan "tiszta". Fú nem tudom megfogalmazni.


A fejegység a gyári iDrive kijelző.

A puding próbája az evés legfeljebb visszaküldöm a hangszórókat..

2023. márc. 10. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!