Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyha egy útkereszteződésben...

Hogyha egy útkereszteződésben 2 autó szemből balra szeretne kanyarodni, akkor kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
2023. márc. 22. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Egyiknek sem. Megegyezéssel kell eldönteni.
2023. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol kölcsönös udvariassági alapon megy a dolog, de van, ahol egy időben is tudnak, egymás útjának a keresztezése nélkül, vagy egymás útját keresztezve. A KRESZ-könyvben is van erre példa.
2023. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettö kanyarodik balra és elmennek egymás mellett. (Nem kerülik meg egymást!)
2023. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van akkor, ha a szembejövő is balra akar kanyarodni?


A KRESZ szerint ez esetben mindkét gépjármű a saját forgalmi sávjának bal oldalára húzódva, a kereszteződés képzeletbeli középpontján, egymást megkerülve hajthatják végre a kanyarodást, természetesen a korábban már vázolt, a közlekedés többi résztvevőjével szembeni elsőbbség megadását követően.

"



De a többség nem így csinálja, hanem elmegyünk egymás mellett.

2023. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Senkinek.

Ha egymás zavarása nélkül el tudnak menni, akkor egyszerre mennek, egyébként kölcsönös udvariasság.

2023. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig átadom, kivéve, ha rám villognak. Ilyen egyszerű.
2023. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nemaRendőrség ***** válasza:

Pár napja pont volt egy ilyen esetem, 3-3 sávos út, mind a ketten balra akartunk kanyarodni, ő u alakban, én behajtani mellékutcába(legális, arra volt a 3. sáv).

Mellette jöttek egyfolytában, mellettem nem, folyamatosan intett hogy menjek már menjek már, de nem tudtam menni, ő viszont elfért volna előttem.

De megvárta még én elmegyek mögötte...

2023. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!