Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Duster vagy Opel Meriva?

Dacia Duster vagy Opel Meriva?

Figyelt kérdés

Mindkettő 2010 vagy 2011, benzines...

A lényeg, hogy strapabíró, megbízható autó legyen.



2023. márc. 29. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor Daciat sem veszek, oksa. A nyolcas "okoskodó" voltam.
2023. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%

Épp most van itt egy Logan, 2009-es, 7 személyes, 1.5 dci. Klímás. Nincs benne pollenszűrő bazmeg. Nem tudom hogyan lehetséges ez, eddig abban a hitben éltem hogy klímával kötelező a pollenszűrő, de ebben nincsen, a helye látszik a boxon de nincs kivágva a lyuk.


Persze tudom hogy ez nem általános náluk, de ennél valahogy mégis ilyen. Személy szerint én gyártási hibára tippelek de hát ilyet még nem b*sztam, nem is értem hogy fordulhat elő ilyen. Hát gondolom úgy hogy Dacia...

2023. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Értem, akkor ezektől a románoktól minden kitelik. Trianon bosszúja autógyártásban! Tényleg "megérdemli" akkor aki ilyen guruló ipari hulladékokat vesz. Mint anno az Oltcit meg a Tavria. 8-as voltam.
2023. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
Továbbgondolva az előzőket, a Dusterben az 1.6 Renault blokk egy elég jól sikerült darab, a váltóról nincs infóm. Utána kéne járni alaposabban, Meriva 1.4 szívó motorjánál több bajról hallani, lehet így összességében jobb választás mégis a Dacia. (Robusztus szóra jut eszembe, a márkánál addig ment a spórolás, hogy a legtöbb típusnál a filigrán bajuszkapcsoló felelős egy az egyben a lámpák kapcsolásáért, ezt például utólagosan relék beépítésével lehet "tehermentesíteni", ilyen dolgokra gondoltam alapvetően, vagy hogy mondjuk a korai évjáratoknál panaszkodtak korrózióra... Vagy legtöbb autón 4 érzékelője van hátul a tolatóradarnak, ezeken csak 3, stb.) Mondjuk ha nem kell az emeletes felépítés, akkor ott a Megane 3, annak jobb a kidolgozása, jobban kézre állnak a kezelőszervek, stb. Javaslom elmenni egy minél nagyobb használtautós telepre, és csak típusokat nézegetni, melyik kicsi, melyikkel lenne nehéz parkolni, melyik tetszik-melyik nem. Ha meg pl pont a Duster a favorit igazából, akkor annak a típushibáit keresném csak, melyik kivitel a legjobban sikerült, és miket kell elhárítani vásárlás után, nem elvetendő az ötlet.
2023. ápr. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
9-es: Bayerische Motoren Werke
jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Opelt biztos nem.....
jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
9-nek: Bayerische Motoren Werke
jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!