Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha Axis robogóba található...

Yamaha Axis robogóba található 4 lábas Minarelli feszszabályzón szeretnék mérni ellállást, mennyi a gyári érték?

Figyelt kérdés

#Minarelli feszszabályzó ellenállás érték #Yamaha Axis feszszabályzó
2023. ápr. 1. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene ellenállást méregetned egy feszültségszabályozón.


Azt kell megmérned, hogy a generátor oldalra érkezik e váltakozó feszültésg, majd a töltés oldalon megmérni, hogy a fordulatszámváltozástól függetlenül kb 13.5-14.5V között mérsz töltő feszültséget ( egyenfeszültséget).

2023. ápr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezegy 4 lábas feszszabályzó,ha jól gondolom, egy bemenet van a generátortól,van egy világítás kimenet ami tökéletesen műkődik van világitásom, van egy negatív kimenet és egy töltés kimenet, amelyen csak kb.7 voltot mérek közepes fordulatszámon, illetve van még a feszszabályzó elött bekötve egy nagyobb ellenállás aminek nem tudom köze van-e hozzá, a töltési feszültségnek?!Illetve hogy lehet az hogy a világítás kimenettel nincs probléma, viszont a töltésnél csak 7 voltot enged ki?
2023. ápr. 2. 08:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól gondolod 4 láb van:


1. Amit a generátorra kötsz

2. Egy világítás kimenet

3. Föld

4. Akku pozitív


A pontos lábkiosztás fontos tudni mert ahogy én tudom többféle típus létezik.


A föld és az akku+ között kellene stabil egyenfeszültséget mérned, fordulatszámtól függetlenül.


3 dolog lehet nálad: vagy nem elég a tekercs, hogy egyszerre világítást és töltést adjon ( mekkora generátor váltakozót feszültséget mérsz ? ) vagy rossz a feszültségszabályozót. 7V nem elegendő vagy az is lehet, hogy az akksi rossz, mekkora feszültségre sikerült feltölteni egy külső akksitöltővel?


Általában percenkénti 1500-2000 fordulatszámnál kell már meglennie a töltőfeszültségnek (erre 13.5-14.5 V-ot írtam, de van olyan ami csak 13V-tal tölt, általában a 15 Volt feletti érték már nem jó - nekem 15.5-tel már tett tönrke akksit) ). Magasabb fordulatszámnál sem lehet magas érték ( tehát szabályoz cucc akkor is a mondjuk megpörgeted a motort )

2023. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*A pontos lábkiosztás fontos tudni a szabályzó típusát mert ahogy én tudom többféle típus létezik. Én legalábbis találtam a neten pár típust. Nem volt dolgom ilyen fesz szabályzóval, de más típusokkal már szoptam :)
2023. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet, feszszabályzó cserével sikerült megoldani a problémát,nem volt drága, újba kaptam 3200 Ft-ért, mostmár tölti 14.4 Volt-tal.Köszönöm!!!
2023. ápr. 4. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!