Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo MK3 2003 1.8...

Ford Mondeo MK3 2003 1.8 benzin, milyen olaj(5W30 vagy 10W40)?

Figyelt kérdés
Adott egy Ford Mondeo Mk3-as autó, nemrég volt motorcsere, a szerelőm 10W40-et rak bele ami tudom, hogy szintén megtalálható a kézikönyvbe, de a gyártó elsősorban 5W30-at ajánl. Most 1000 km után olajcserére viszem, és az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint jobb lenne 5W30-at belerakatnom? Az tűnt fel mintha hidegen nehezebben lenne kenése az autónak, vagy mintha nem minden kapna tökéletesen… Emellett tegnap viszonylag sokat mentem vele(300km) és a vége felé néha gyorsítás közben rövid ideig csörgött valami a motortérben, ezután megnéztem az olajat és nem sok de egy kevés fogyott belőle..(előző motornál ugyan ez történt csak ott hosszabb ideig csörgött) lehet az 5W30-as olaj segítene, vagy esetleg olajgomba csere?

2023. ápr. 1. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a kézikönyv megengedi, akkor én biztos 5w-t tennék bele, mert jobb a kenése és szintetikus. Ha 5w30-at ajánl a könyv, akkor azt tegyél bele.
2023. ápr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5W30 kell neki. A 10W40 ennél melegebb környezetbe való itthon az túl sűrű.
2023. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, akkor olajcsere során inkább viszek gyári Ford 5W30-as olajat. :D És szerintetek az a csörgés el fog múlni, és nem fogja enni az olajat? Félek a jövőben ismét az lesz, hogy néha csörög egyet és egy kevés olajat megeszik.
2023. ápr. 1. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Az az új motortól függ, nem az olajtól. Ha ugyanolyan szart sikerült beletenni, akkor enni fogja. 5w30-al csak a tovább romlást akadályozod meg. Talán a lánccsörgés megszűnhet.
2023. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor reménykedem a legjobbakban az 5w30-as olajjal, köszönöm!
2023. ápr. 1. 15:06
 6/6 Akit átvernek a reklámok válasza:
Nem a SAE (3W-30, 10W-40) számít, hanem az A1, A3, C2, C3 viszkozitás érték! Én egyébként 5W-40-et tennék bele, csak az nem mindegy, melyik gyártótól, mert ugyanolyan paraméterek mellett is ég és föld a különbség.
2023. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!