Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vissza lehet vinni kereskedőhö...

Vissza lehet vinni kereskedőhöz az autót egy olyan hiba miatt,amit az én hibàmból nem vettem észre,mert nem próbàltam ki?

Figyelt kérdés
tudom hogy az én hibàm,hiàba írkàljàtok majd hogy hogy lehetek ilyen hülye hogy îgy veszek autót,ez màr nem fog érdekelni. így visszavihetem neki,hogy figyelj azért ez nem volt korrekt hogy ezt nem említetted, vagy felesleges vele kínlódni,mert csak arra van garancia,ami a megvètel utàn jött elő,ès a vevő hibàja hogy nem vette észre vàsárlásnàl?
2023. ápr. 7. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Autót kipróbált állapotban veszünk át, ezt talán alá is írtad. Innentől tied az autó. A garancia a rejtett hibára vonatkozik, amit szemrevételezéssel és kipróbálással nem lehet feltárni.
2023. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Becsületes nepper is beszélt erről, hogy azért nem reklamálhatsz amit nem próbáltál ki, miközben megtehetted volna.

https://www.youtube.com/watch?v=00h8KdGVD2E&t=2284s

2023. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Rajta van az adás-vételiken, hogy a megtekintett, kipróbált állapotban veszed meg. Ezek után olyan hibáért nem viheted vissza, hogy nem próbáltad ki, ezért nem vetted észre. Olyan hibáért reklamálhatnál, ami rejtett hiba, próba során nem derül ki. Pl. olajfogyasztás, ilyenek. Az más kérdés, hogy akkor is nehezen oldható meg a kártérítés. Szinte biztos hogy nem fog foglalkozni veled.
2023. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3: rejtett hiba esetén a kereskedő terhe a bizonyítás, ezért akkor a kereskedő van problémás helyzetben, mert ő sem igen tudja bizonyítani egy per esetén, hogy nem állt fenn a rejtett hiba megvételkor
2023. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szerződésben az áll hogy megtekintett és kipróbált állapotban vetted meg.
2023. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vissza viheted , ezt nem tiltja semmi.
2023. ápr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
azon gondolkoztam,hogy megpróbàlni beszàmítattni egy màsik kocsi áràba vele,de gondolom hogy elég pofàtlan àrat mondana rà,vagy vissza se venné,mert kb én voltam a tökéletes vevő szàmàra
2023. ápr. 8. 07:04
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
7. Ha még tovább gondolgodsz, sokall több mindenre ráfogsz jönni.
2023. ápr. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
na mondjad mire te nagyokos
2023. ápr. 8. 07:24
 10/16 anonim ***** válasza:

Először is jelezd neki a hibát, hogy kiderüljön, elismeri-e, helytáll-e érte. Ne beszámításon gondolkodj, pláne ha már átvert egyszer, hanem a hiba megtérítésén. A hibás autót nyilván hibás áron fogja beszámítani, ha simlis.


Ha nem hajlandó helytállni, akkor keress rá a neten a jogi lépésekre, a törvény neked kedvez, az ő sara a bizonyítás.

2023. ápr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!