Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényszóró mosó eltávolítása?

Fényszóró mosó eltávolítása?

Figyelt kérdés

[link]


Igy vettem az egyik oldalon alapból hiányzik.

Egy karosszéria lakatos meg tudná csinálni hogy a lyukhoz egy fém darabot be hegeszen és egyformára fényez a lökhárítóval? Illetve nyilván a csövet ki köttetni hogy me fujja az ablakmosót.


2023. ápr. 18. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

De a lökhárító műanyag, nem? Nem xenon a fényszóród? Mert ha nincs mosó, következő műszaki nem fog átmenni.

Nem csak a fedél hiányzik? Alatta a mosó sincs meg? Ez esetben bontóból vennék és pótolnám.

2023. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Haat nem tudom a tompított fényszórómmak ilyen kékes feheres fénye van és bekapcsolás után változik a színe kékből ki fehéredik a fény pár mp után. Ez xenon lenne? A távolsági fényszórómnak sárga fénye van szerintem az tuti nem xenon.

Mosó fúvóka hiányzik alatta csak egy cső van ami ki frocskoli az ablak mosot a francba (pazarolja).

2023. ápr. 18. 10:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor esélyes, hogy xenon. Sőt, akár bixenon is lehet. Az enyém is ilyen (más márkájú autó), a fénykürt funkció miatt kell a távolsági mellé egy segédhalogén is, mert a xenon lassan gyújt.

Hivatalosan kötelező hozzá a fényszórómosó. Igaz, nálam vizsgán sosem szokták kipróbálni, hogy működik-e. De ha kifogsz valami kukacoskodó vizsgabiztost, vagy közúti ellenőrzést, ott gond lehet.

2023. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked xenon fényszóród van, ahhoz kötelező (!!!!!!) a fényszórómosó. Csináltasd meg. Biztos hogy bontottan is lehet szerezni, ha keresel.

És itt most nem csak arról van szó hogy büntetnek-e vagy sem, hanem a xenonnak nagyon erős a fénye, ha nem tiszta a lámpabúra akkor nagyon vakít.

2023. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez tuti xenon. xenonhoz kötelező a fényszóró mosó. szinte fillérekért lehet kapni ezeket az alkatrészeket bontóban
2023. ápr. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyet miért csinálnak? A tompítottba d2s xenon izzó van a távolságiba elvileg h7-ed halogén (internet szerint nem mertem szét kapni a reflektort)

Mi értelme hogy félig halogén félig xenon? Használtan vettem és így volt benne. A xenonos tompitos az utólag belerakott lehet szerintetek? Nem gyári?

2023. ápr. 20. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mi értelme hogy félig halogén félig xenon?"

Már leírtam neked a választ a #3-ban.

2023. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 Mk3-as Mondeónk is ilyen volt, de a 15-ös Civic-ünk is ilyen, a tompított ledes a távolsági halogén. A Civic esetében nem tudom miért, viszont Xenon esetében azért, mert idő míg a Xenon bemelegedik és eléri maximális fényességét. Vannak Bi-xenon fényszórók, amiknél csak egy xenon izzó van (pl ilyen a 07-es Mini Cooper-öm), ami tompítottként és távolságiként is funkciónál.

A fényszóró a tiedben gyári

2023. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7 de nekem nincsenek segéd fényszóróim csak táv, tompított,index, helyzet jelző és a tompított a xenonos tehát a fénykürt a halogén távolságirol megy
2023. ápr. 20. 18:55
 10/10 anonim ***** válasza:
#9, nekem is! Pontosan erről írok én is.
2023. ápr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!