Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, ha majdnem az...

Mit csináljak, ha majdnem az összes elindulásnál lefulladok?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogosítványom. Dízeles autón tanultam vezetni,most benzinest vezetek, igaz nem vezetek napi szinten. Majdnem az összes elindulásnál lefulladok. Nem tudom mit ronthatok el de teljesen elveszi a kedvemet.
2023. ápr. 18. 22:02
1 2 3
 1/21 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

Vegyél automatát, dízelt vagy olyan benzinest amiben van lefulladásgátló.


Vagy menj ki valami elhagyott helyre és gyakorolj. Érezd a kuplungot, az autó mozgását ahogy elindul, a motor hangját stb.


Ha ez nem jön össze akkor marad az első három lehetőség

2023. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Rosszul tanított az oktató, mert úgy könnyebb tanítani. Ne aggódj, kb. mind ezt csinálja, te úgyis kifizeted az órákat, neki kevesebb gond. Minden autónál kell egy kis gázt adni elindulásnál kb. 1500-as fordulat elég, az más kérdés, hogy a dízel elnézőbb a nyomaték miatt, ezért nem veszed észre, hogy rosszul csinálod.
2023. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Ne vegye el a kedved! Gyakorolj valahol sokat és menni fog!
2023. ápr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Gyakorolni kell.


Lehetőleg nem a forgalomban, hanem valami elhagyatott parkolóban, ahol nem "ciki" ha lefulladsz 5x egymás után.

2023. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem ellened szól!, de nem nagy vaszisztdasz. egyenletesen felengeded a kuplungot lassan, elkezd egymáshoz dörzsölődni a két tárcsa és voilá, forognak a kerekek. Lehet csigalassan is csinálni, meg gyorsan is, de minál gyorsabban veszed le a lábad a kuplungról annál angyobb nyomatékra van szükség, amit nyílván egy ponttól kezdve a motor nem tud leadni, tehát ha leugrasz a kuplungról, a motor lefullad, mert nem képes azt a hatalmas tömeget ilyen gyorsan mozgásbe lendíteni.

Ezt lehet segíteni gázadással.


Amúgy meg gyakorolj. Benzin-dízel "ugyanaz", ha manuális, nincs különbség. Van gyengébb dízel és gyengébb benyás is :) :)


Elkezded felemelni a kuplungot. Érzed, hogy egy ideig semmi, majd elkezd kaparni. Akkor pár mm-t még fel, ott tartod, aztán amikor az autó nem gyorsul tovább engeded tovább.

kuplung ÉRZÉSRE!! és nehogy nézzed közben, hogy meddig emeled fel!!!

:) :)

2023. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Értsd a kuplung működését és felépítését, alkatrészek pontos feladatát, elhelyezkedését, tehát, hogy tudd mit csinálsz amikor benyomod a kuplungot vagy épp felengeded. Amíg nem értettem konkrétan katasztrófa volt. Aztán kb 10 percet néztem videókat a yt-on és tessék. Következő órán az oktató el volt ájulva. Elkezdtem érezni az egészet "egyé váltam az autóval".

Ezt kívánom neked is. :)

2023. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
Menj el a pulmonológiára, mert nem normális, h lefulladj minden elinduláskor. :(
2023. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

Kicsit érdekes amit írsz kérdező, mert attól még, hogy az üzemanyaga benzin, nempedig gázolaj konkrétan nincs különbség autó-autó között.

Persze nyílván mindegyik más, egyiknek kicsit lentebb, másiknak fentebb fog a kuplung, egyik könnyebb autó erősebb motorral, másik nehezebb gyengébb motorral stbstb. A lényege minden manuálisnak ugyanaz és a működése is.

Gondolom nem automata, mert azzal nem tudsz lefulladni :)

2023. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Túl hirtelen engeded fel a kuplungot és/vagy nem adsz elég gázt.

Esetleg valami műszaki hiba lehet az autóval, bár ezt első körben kizárnám.

2023. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9-es: én si ezekre gondolok.

Kérdező: forgalmi órákon az oktatód nem tanított meg ilyenekre? Nem éreztette veled az autót?

Nekem már nem votl rutinpálya, egy üres parkolóba mentünk, ott forogtunk egy órát, hogy kiismerjem az autót.

2023. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!