Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt hogy a hidraulika meg...

Azt hogy a hidraulika meg fogja adni magát lehet látni pár nappal előre?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá előre leszögezem, pláne hogy nő vagyok, ezért szeretnék tanácsot kérni. Pénteken vittem el a kocsimat (18 éves) szerelőhöz, a hátsó fékbetét volt elkopva. Kicserélték, majd másnaptól elkezdett világítani a kézifék lámpája a műszerfalon. Őszintén eszembe se jutott, hogy a kézifék behúzásán kívül a fékfolyadék szintjével kapcsolatban is világíthat, ráadásul hétvége volt, így nem törődtem vele. Tudom, meg kellett volna néznem mit jelent még, sajnos nem tettem. Kedden reggel elszállt a fék. A szerelő azt mondta, a hidraulika adta meg magát, és emiatt folyt el a fékfolyadék. Annyi lenne a kérdésem azokhoz, akik értenek hozzá, hogy ez pénteken amikor szerelte az autót nem látszódhatott? Nem szeretném, hogy hülyének nézzenek, de én se szeretném lehülyézni a szerelőt, nem tudom hogy ha ki akarja fizettetni ezt a hibát akkor megemlítsem, hogy ezt látnia kellett volna pénteken, azaz ő a hibás, hogy majdnem összetört a kocsi, mivel nem tudtam megállni, vagy ilyen előfordulhat, nem lehet ezt előre látni?

Egyébként más jelzőfény is világít a műszerfalon aminek nem kéne, többször visszavittem amiatt is, de nem találták meg a hibát, ezért gondoltam, hogy ez a fény is csak valami érintkezési hiba miatt világíthat. Legközelebb komolyabban fogom venni az ilyesmit, de esküszöm fel se merült bennem hogy ekkora gond lehet..


2023. ápr. 19. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A kézifék lámpa csak a kézifék miatt világít. Ezen kívül van (vagy lehet) olyan lámpa is, ami a fékrendszer hibájára utal, pl. a rossz minőségű, vagy kevés fékfolyadék. Szóval tisztázni kellene, hogy milyen lámpa világított. Ha tényleg a kézifék lámpája, akkor hazudnak és hárítanak, mert az kizárólag a kéziféket jelzi.


Azt is jó lenne tudnunk, hogy hol szállt el a fékrendszer. Mert ez alapvetően egy nagyon strapabíró része az autónak érthető módon, nem tud csak úgy tönkremenni előjel nélkül. A cső szakadt át, vagy a fékfolyadék tört fel, vagy mi történt? Ezeknek van előjele.


Így hirtelen két dolog jut eszembe:

1. Volt látható jele, de nem figyelték, pedig felelősségük.

2. Sajnos nagyon sokszor látom, hogy fékbetét cserénél mikor leveszik a féknyerget, akkor hagyják hogy a fékcsövön lógjon. Még rosszabb, mikor a féknyerget felrakják valahová, de időközben leesik és a fékcső állítja meg a zuhanásban. Tilos lenne ilyet csinálni, a fékcső nem erre van kitalálva és könnyen megsérülhet.


Nem tudunk eleget ahhoz hogy ujjal mutogassunk a szerelőre, de a leírás alapján nekem gyanús.

2023. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

#1 "a fékfolyadék tört fel"


Forrt* fel

2023. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Röviden, az autók nagy százalékában a kézifék lámpája a fékfolyadék alacsony szintjét is jelzi.


Esetedben is jelzett hogy valami nem jó, azt kellene megnézni hogy honnan folyt.. A fékbetét cserekor ha megrángatták a gumi fékcsövet könnyebben törik, de csak akkor, ha már eleve csereérett volt.. Ezt látnia kellett volna ha hátul történt.


Ha elől, akkor nem, de mondjuk annyi esze lehetett volna, hogy ha már úgyis oda vitted az autót akkor hátsó fékbetét csere, és komplett fékfolyadék cserét is javasol, és átnézi a gumi csöveket. Ha máshol folyt el, nem csoda hogy nem vette észre.



Feltehetőleg nem hibázott, csak nem érdekelte hogy milyen állapotban adja vissza az autót, csak gyorsan vége legyen a munkának.

2023. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hátul történt igen, és igen leírja a kocsi kézikönyve, hogy a fékfolyadék alacsony szintjét is jelzi ez a lámpa, 20 éve van autóm de erről fogalmam sem volt sajnos.
2023. ápr. 20. 05:43
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként én azon a véleményen vagyok, hogy ő szerelte utoljára, én bíztam benne, hogy mivel most csinálta sokáig nem lesz gond, igazán átnézhette volna rendesen, mert a fék nem játék, az ember életével játszanak..
2023. ápr. 20. 06:04
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor azt láthatta volna. A fekcsovek ilyen korban már eléggé rossz állapotban vannak én is a rohangalos autón most tervezem cserélni. Szépen felment az ára , régen 800 Ft volt most 3000 darabja de ezt szükséges.

Feltehetőleg Volt kozuk ahhoz hogy tönkrement de ha attól a kis behatástol amit kapott tönkrement akkor az úgyis Ross volt

2023. ápr. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Rossz. Akartam írni.
2023. ápr. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oke akkor ha sokat akar kérni megemlítem neki valahogy, hogy ő csinálta most pár napja, mért nem nézte meg jól?
2023. ápr. 20. 06:27
 9/16 anonim ***** válasza:

Meg, nyugodtan.


Mondjuk lehet hogy megszokta hogy nem akarják az ügyfelek. Csak a fekfolyadek és csövek ára 18e Ft, két személyes a munka (bár én csináltam szivattyút hozzá így egy ember elég) , kerekeket leszedni visszaz biztos kerülne 30-40 ezerbe az összes gumi cső cseréjének a munkadíja. Szóval 60 ezret általában senki se akar kifizetni , öreg autónál véletlenül még mást is megmozdit annak is baja lesz , akkor még magyarázkodni. Szóval ezer oka lehet. Ettől függetlenül ha a világ jól működne az autót kiadni nem lenne szabad így

2023. ápr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Oké, de ez egy fék, azért ezt jobban meg kell nézni gondolom, mint bármi mást, mert ez balesetveszélyes. Egyébként mást fogok keresni, mert vannak új nagyon fiatal srácok, a szerelőm már mindent rájuk bíz ami kisebb munka gondolom, és nem ez az első hogy elrontanak valamit, ismerősöm szintén többször vitte vissza a kocsit mert valamit nem csináltak meg jól. Pedig nagyon rég oda járok, sajnálom hogy emiatt mást kell keresnem...
2023. ápr. 20. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!