Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téged hányszor igazoltattak?

Téged hányszor igazoltattak?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve van jogsim, sokat vezetek, minden nap, az országban szinte minden fele, de egyszer sem igazoltattak, sőt nem is láttam igazoltatást. Tényleg ilyen ritka, vagy csak pont én nem fogom ki sose? Ti mennyi ideje vezettek, hányszor állítottak meg? Főleg az érdekelne mikor hétköznapokban állítanak meg, nem valami eseménynél, nyílván ott gyakoribb a dolog.
2023. máj. 4. 20:16
1 2
 1/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
8 éve vezetek, ezalatt talán kétszer vagy háromszor állítottak meg. Egyszer a Balaton-partján szúrópróbaszerűen szedték ki a közlekedőket, szondáztattak. Meg kellett fújni a szondát, rendben, lehetett is menni. Még egy személyit sem kértek emlékeim szerint. A másik szintén a Balatonnál volt valahol, Keszthelyen talán, megállított egy rendőrautó. Nem tudom, lehet valami furcsa volt neki, vagy kerestek valakit, személyit elkérték, aztán elengedtek. A harmadikra már nem is emlékszem vagy nem is történt meg.
2023. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg sokat mentem (~50 ezer km/év), addig átlagosan kb. évente egyszer.
2023. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Legutóbb hétvégén. Előtte kb 10 éve.
2023. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
4 éve van jogsim, engem személy szerint 2-szer szondáztattak, de ez idő alatt volt 2-szer is hogy más vezetett éppen és őt rendesen igazoltatták. És olyan is volt 2-szer, hogy pont mást igazoltattak amikor odaértem, ezért nem velem foglalkoztak. Ez összesen 6, ha mindig én vezettem volna és nem lettem volna szerencsés.
2023. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
6 éve vezetek,kb úgy 8-10 alkalommal állítottak félre. Mindig éjszaka,Bp belváros
2023. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
1-szer. 6 éve vezetek, 10-12 ezer km/év.
2023. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4 éve vezetek, átlagosan évente egyszer futok bele igazoltatásba.


Volt olyan, hogy rendőr sorfal volt az úton, és mindenkit szondáztattak, igazoltatás nem volt csak szonda. De volt olyan is, hogy autópálya pihenőből indultam volna tovább és ott igazoltattak.

2023. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Több, mint 10 év alatt egyszer sem.
2023. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2004 óta van jogsim, levezettem vagy 350-400k km-t, ha jól emlékszem összesen 3 alkalom volt.

1x késő este, falu, buli időszak

1x traktor + pótkocsi, kiszedtek a személyautók közül

1x első rendszám nélkül járok ültetett autóval, kiszedtek


Szóval mindhárom esetben indokolt volt, hogy a többi autó közül kiszúrjanak

2023. máj. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

23 éve vezetek. Ebből 12 év az, amin belül heti 2x250 km-re ingázom. Céges autókkal én is megyek szerte az országban. Egyik nap a Mátrába, másnap az Őrségbe, stb. Nem ritkán napi 600-1000 km-t is megteszek.

Ez alatt 2, azaz kettő alkalommal volt részem közúti ellenőrzésben. Az egyik Zala megyében volt, céges autóval. Mindenkit letereltek, igazoltattak. Elkérték a papírokat, megnézték és jó utat kívántak. Kb 2 perc volt. A másik eset a saját autómmal volt. M6-os autópálya, valahol az alagutak és Szekszárd között. A teljes pálya forgalmát leterelték egy pihenőnél és mindenkit szondáztattak. Ott is elkérték a papírokat. Aztán az autóban kellett ülöm, szóltak, hogy állítsam le a motort. Elsétáltak az autó mögé és percekig rádióztak valamit, közben hátulról nézték a kocsit. Nem tudom miről volt szó, nem értettem... De azután itt is visszaadták a papírjaimat és mentem a dolgomra.

Ez a kettő volt összesen. Én is azt tapasztalom, hogy nem túl gyakori, hogy megállítják az embert. Külön kifejezetten engem még nem intettek ki a forgalomból. Mindkét eset olyan volt, hogy mindenkit ellenőriztek.

2023. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!