Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mely típusú autó formájában a...

Mely típusú autó formájában a legpraktikusabb?

Figyelt kérdés
Egy kombi hasznos nyaraláskor, költözéskor és vásárláskor is (pl. Mosógép, mittomén plazmatévé), viszont parkolásnál meg könnyebb a smartnak helyet találni. Nektek mik a fontos tényezők, amik meghatározzák összességében, hogy számotokra az a típus a legjobb? Azon kívül, hogy guruljon :D

2023. máj. 8. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kombi és az egyterű a legpraktikusabb. Parkolás nem igazán érdekel, nagy autókhoz vagyok szokva, szűk helyekre is simán beteszem.
2023. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kombi vagy egyterű. Legyen benne hely bőven.
2023. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 L.. István ***** válasza:
86%
Szerintem a kishaszonjárművek személyautó-változatai. Citroen Berlingo, Fiat Doblo, ilyesmik.
2023. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
coupe minden téren!
2023. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mindegyik kivitel másfajta helyzetben és célközönségnek jó.


Ha nincs családod vagy olyat akarsz ami olcsó, előnyösen fogyaszt, könnyen lavírozol akkor yaris, polo, i10 és ezek testvérei. Ugyan a legtöbb esetet remekül lefedik, cserébe szállítani nem fogsz vele nagy szekrényeket. Egykéző családnak is még jó lehet.


2 Gyerekes családra már legalább swift, golf, i20/i30, corolla stb. Ha sokat akartok pakolni pl nyaralásra akkor érdemes kombit megfontolni. Kombi városban és szűk helyen picit nehezebb manőverezni, de gondolj arra, a kukásautó is valahogyan megoldja.


3 gyerek, ott van a dacia lodgy. Magasabb árszínvonalon cserébe nagyobb luxusért touran, vagy ha ennél is nagyobb kell akkor sharan.


Ha megnézel egy-egy márka weboldalát akkor látod hogy minden "méretre"/célközönségre van egy-egy modellje. Ha van k. sok időd akkor menj végig minden márkán és gyűjtsd ki egyesével azokat amik neked valók


Vehetsz egymagadra is terepjárót, SUV-ot, nem kell hozzá környezetvédelmi engedély. De ha 5-10 évente költözöl arra nem térül meg ha kisbuszt veszel, ha meg nem használod ki akkor fölös macera. Ahhoz inkább bérelj akár napi bérre kisbuszt aztán azzal istenesen megoldasz bármit cserébe töredéke a költség.


végül de nem utolsó sorban egy tipp: tetőcsomagtartó a különleges ritka alkalmakra.

2023. máj. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Hja, ésszerű problémák, mert az átlagember minden héten legalább kétszer vásárol plazmatévét, és/vagy mosógépet, továbbá minimium félévente költözik.

Persze akkor is jól jön a nagy kombi, mert mindent s.k. intéz.

És még véletlenül sem kell mondjuk szekrényt, asztalt, fotel és hasonlókat szállítani.

Pffff.

2023. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alsó közép kategória méretben és ferdehátú kivitel. Amire kell elég. Sem nagyobbat sem kisebbet nem szeretnék. Egyébként mindnek van előnye és hátránya.
2023. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Saját autómból 5 ajtós volt nekem is mindig. Nincs nagy családom, hogy mindig fullra lenne pakolva. Ha valamit vinni kell, lehajtott hátsó ülésekkel így is van 1,2-1,5 m3 rakterem. Nekem bővel elég. Akár kisebb garázsokban is elfér. Szerintem ez a legjobb kompromisszum. Ha valaki sokat cipekedik, akkor nyilván jobb a kombi vagy egy kisbusz. Kinézetre is általában nekem jobban tetszenek az 5 ajtósok. A legtöbb formaterv is úgy készül, hogy ebből alakítják ki utólag meghosszabbítva a kombikat. Nem a kombit tervezik meg és abból csinálnak rövidítéssel 5 ajtóst. Így némelyik típusnál elég ormótlanra sikerül a puttony.
2023. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A hatosnak is ment a zöld kéz, bár nem a kérdésre válaszoltál. Eseti felvetés volt a nagyobb árucikkek szállításának ötlete. :D Legyen hát asztal meg szék, bár azokat lehet lapraszerelve is kapni, mi úgy vettünk, ezért eszembe se jutott. De pl az új hűtőhöz tök jól jött, hogy nem kell kisteherautót bérelni meg szállítást fizetni, hanem betettük a kombiba.
2023. máj. 8. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!