Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a led/Xenon fényszóró...

Ha a led/Xenon fényszóró erősebb, jobb, biztonságosabb, akkor miért nem tiltják be a halogént?

Figyelt kérdés
2023. máj. 17. 04:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Honnan veszel ilyen baromságokat??
2023. máj. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Xenon se szent. Volt már olyan hogy egy xenonosból átültem egy H7es fényszórós autóba, és meglepődve tapasztaltam hogy nagyobb fénye van a h7es fényszórónak, persze ennek általánosságban nem így kéne lennie, de van ilyen eset is. A led fényszórók meg az olcsóbb autókban vakítanak.
2023. máj. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
A xenon egyáltalán nem jobb. A LED igen, viszont drága, ezért az olcsóbb árkategóriában még nem igazán működik.
2023. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem a 20+ éves, bemattult xenonrol beszélek. Csak érdekesség képén kérdeztem, mert sok hülyeséget csinál az autóipar, hogy mesterségesen növeljék az árakat. De egyébként egy Xenon jobb, mint a halogén, ha nem lerugott xarokrol beszélünk
2023. máj. 17. 07:28
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert a halogén is elég jó ahhoz, hogy az előírásokat teljesítse.

És mivel olcsóbb, ezért az olcsó autókba továbbra is halogént szerelnek.

2023. máj. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Mercedes S osztály sokkal jobb, biztonságosabb autó mint egy... (nem akarok konkrét típust írni, mert nem akarok senkit megbántani) alsópolcos belépő szintű kisautó, akkor utóbbi gyártását miért nem tiltják be?! Kb. ilyen szintű a kérdésed...

Nem biztos, hogy mindenkinek módjában áll millió körüli összeget kifizetni egy fapados kisautóra, csak azért mert kapott egy kavicsot és cserélni kell a led-mátrix fényszórót. Továbbá, aki pl csak hétvégente a teszkóba járásra, meg hétközben a gyereket a pár saroknyira lévő oviba hurcolásra használja az autót, nem biztos, hogy feltétlenül szüksége van a méregdrága adaptív okosfényszóróra.

De mondok jobbat: miért nem tiltják be a teszkó gazdaságos párizsit?! Hiszen van sokkal jobb, finomabb, egészségesebb.

2023. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy fizesse ki az ember azt a milliót.

De már kötelező a menetfény, dpf, egr, abs, esp, sos és millió miegymás.

2023. máj. 17. 09:00
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Sem emisszió, sem biztonság szempontjából nem akkora ugrás a led fényszóró a halogénhez képest, ezért nem tiltották még be.
2023. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#4

2es vagyok, az autó amiről beszélek majdnem új volt.

2023. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7 év alatt volt 5 autóm 2 halogén, 2 xenon és ledes a mostani.


Ezen kívül vezettem céges xenonokat. És azt kell mondani h nem véletlen feláras a halogén ellenében. Meg egy projektoros halogén 470 lux addig egy xenon 970 25 méteren kb, de ha nem.biszed nézz utána.

2023. máj. 18. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!