Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorral megállhatok a füvön...

Motorral megállhatok a füvön a fizetős parkoló mellett egy panel előtt?

Figyelt kérdés
Szabadon hagytam az egész járdát, felálltam a fűre, nem büntethetnek meg, igaz? (nem vettem parkolójegyet sem, hiszen nem álltam a parkolóba)
2023. máj. 23. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, nem követtél-e el parkrongálást.
2023. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De megbüntethetnek.

Engem már büntettek meg környezet rongálás címen.

2023. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Járdán szabad várakozni motorral, ha marad 1,5 mellette. De nem fizetős, nem fizetős a kérdés itt jogi szempontból, hanem hogy zöldrerületnek minősül-e. Ha igen, akkor azért bírságolhatnak. De az ott élők joggal lehetnek felháborodva, mert rongálod azt a kevés zöldet, ami van. Meg kellene becsülni.

A jogi része azért nem egyszerű, mert önkormányzat határozza meg mi zöld terület, mi nem. Szép füves rész nem biztos hogy az. Évek óta kopár rész meg igen. Szóval azért is büntethetnek, ha olyan helyre állsz, ahol (már) nincs mit kipusztítani.

2023. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De, zöldterületen tiltott a parkolás a legtöbb település területén.

Inkább a járdán parkolj.

2023. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Parkolójegy mindegy, Budapesten akkor is ingyen parkolsz motorral, ha autós helyre állsz, Szegeden meg asszem, meg kéne venni a jegyet, csak ugye hova rakod...


Viszont zöldterületre nem állhatsz. Járdára meg akkor is állhatsz, ha várakozni tilos kiegészítője tiltja, amennyiben a fele meg a másfél méter megvan. Sokkal egyszerűbb járdára, padkára parkolni.

2023. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 b1812567 ***** válasza:
100%

Ahogyan fentebb leírták, ha zöldterületre állsz, azért megbüntethetnek. Akkor is, ha teljesen kopár épp.

Valamint parkolhatsz járdán (a feltételek betartása mellett), illetve fizető parkoló övezetben is ingyen parkolhatsz (magánparkolóra nem vonatkozik).

Nem csak Bp-n, de Szegeden is ingyenes (a felettem író téved ebben), ahogyan az ország összes* "állami" pakolójában.


Ugyanakkor arra figyelni kell, hogy egyéb szabályozás (pl. behajtani tilos, forgalom elől elzárt terület, stb.) közvetve is tilthatja a parkolást az adott helyen.


*Időnként egy-egy önkormányzat a kétkerekű motorokra is díjat akar kiszabni, de miután felhívják a törvénytelenségre a figyelmüket, rövidebb-hosszabb idő után módosítják a rendeletet.

2023. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Kösz a pontosítást. Engem már büntettek meg fizetés nélküli motorral parkolásért Zamárdiban, én hülye be is fizettem.
2023. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a háztól is milyen messzire parkoltál, mert a társasházé szok lenni, a faltól számított pár méteres terület, nem pedig az önkormányzaté.
2023. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!