Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs védőfelszerelésem,...

Ha nincs védőfelszerelésem, felejtsem el, hogy nagymotorral elmenjek 60km-t?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta motorozom, de főleg enduro és cross.

Gyorsaságin 3x ültem eddig, jó érzékem van hozzá, a kreszt is ismerem.


El kellene vinnem a motort a szüleimhez az egyik barátomtól, mivel külföldre költözött, és az utcán áll hónapok óta. Kert nélküli társasházban lakott ott, de már az albérlet sincs meg.


Bukó, kesztyű van, semmi más.

Nem állatkodni szeretnék vele, a sorokat sem előzném, úgy közlekednék, mint egy autós.


A sebességem főleg 40-60km/h lenne, városok között 80-100km/h.


Az a tervem, hogy felveszek 2-3 réteg nadrágot, farmert legfelülre, felsőtestre pedig 2 pulóver és kabát.


Így el merjek indulni, vagy nagyon veszélyes protektorok és bőrruha nélkül?


2023. jún. 16. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Indulj el. Csak legyél fokozottan óvatos. Az egy dolog hogy te figyelsz, de más is okozhat balesetet.
2023. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Mi a helyzet a jogsival, mert gyanítom,hogy az nincs és az említett motorokkal is csak földúton mentél, és még ott is védőfelszerelés nélkül, pedig ott meg különösen indokolt

Egyébkent nem a mi tisztünk eldönteni, hogy most ráülj vagy sem, mert ahogy előadtad, úgyis fogsz vele menni.

Én magamról tudom, hogy még az 50-es motorra is rendesen beöltözöm, mert azzal is lehet nagyot esni.

2023. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, ha ezt itt kell megkérdezned!
2023. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet nem volt túl egyértelmű a kérdésem, de arra vonatkozott, hogyha legrosszabb esetben 80-100-nál csúszok egyet aszfalton, akkor ez a pár réteg megvédi a bőröm csúszás közben?

Olvastam, hogy egyes esetekben a protektorok is leszakadnak a ruháról, is nem sok értelme van mondjuk enduro felszerelést felvenni aszfaltra.

2023. jún. 16. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki úgy nyomorítja meg magát, ahogy csak akarja.
2023. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Tudom, rohadt hihetetlen, de nem fogjuk tudni neked előre megmondani hogy HA baleseted lesz akkor mennyire lesz súlyos.
2023. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyen kérdés is 3 pontot kap, holott minusz 10 kellene .
2023. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7- A kérdést hol kell pontozni?
2023. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!