Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helytelenül rakta be a szélvéd...

Helytelenül rakta be a szélvédőt a szakember, nagyon sokáig húzódik a javítás. Mit tegyek? (Hosszú, félig jogi kérdés)

Figyelt kérdés

A biztosítómon keresztül kicserélte a szélvédőt egy szakember és így adta vissza: [link] Egy 2017-es Toyota Prius IV-ről van szó. Az enyém a fekete, a piros egy helyesen összerakott darab referenciának. Nem is mondott semmit, nekem tűnt fel másnap, hogy hiányoznak ezek a szigetelések fent és lent. Az alulsón keresztül konkrétan belátni a motortérbe. Amúgy egy 4,9 csillagos hely Google-ön több, mint 30 szavazattal...


Elmentem a Toyotához, mondták, hogy ez így nem korrekt, ők meg tudnák csinálni, de azért nem kis pénz.


Visszavittem az üvegeshez, kicserélte saját költségre megint...de az alsó helyről még mindig hiányzott az alkatrész! Azt mondta, sajnálja, ezúttal elmegy, beszerzi a Toyotától közvetlenül és mostmár megcsinálja rendesen. Oké. Azóta hat hét telt el, és kétszer volt már, hogy mondta, hogy igen, megérkezett a várva várt darab, ami konkrétan az én modellemmel kompatibilis, mehetek. És mind a kétszer valahogy mégsem volt kompatibilis. Még az utóbbi alkalommal közli, hogy mégis rossz darab jött meg, és hogy az, amire konkrétan az én autómnak szüksége van, globálisan hiányban van, szállítási problémák vannak.


Szerintem nem tudja, mit csinál, és jogi útra akarom terelni a dolgot. Ugyanannál a biztosítónál, akitől a pénzt szedte hozzá, van jogi biztosításom is. Elmondanám, milyen munkát végzett a pénzükért, és nem feltétlenül perelni, de szeretném kötelezni arra, hogy átvegye a költségeket, mert ezúttal el akarom vinni egy Toyota szalonba, és ott normálisan megcsináltatni.


Persze megkérdezném előtte a Toyotát, hogy tényleg vannak-e szállítási problémák az adott alkatrésszel, vagy csak valamit kamuzik/inkompetens az illető. Ha netán esetleg valaki bennfentes autószerelő ezt olvassa, és tud konkrétumot mondani, azt nagyon megköszönném.


Még egy kérdésem volna. Hat hete nem mostam már a kocsit, mert azt mondták a szalonban, hogy ott van a klíma légbeömlő nyílása a rés alatt, ezért nem ajánlják, meg úgy amúgy sem. Nem okoskodni akarok, de ez tényleg így van? Konkrétan mellette is be tud menni a víz több helyen, rendeltetésszerűen összerakott állapotban is. Tényleg ne mossam még inkább le?


Köszönök mindent előre is.



2023. jún. 17. 11:03
 1/2 A kérdező kommentje:
Kis magyarázat: 1. kép szélvédőm teteje, 2. és 3. kép az alja. A 4. és 5. kép egy helyesen összerakott modell.
2023. jún. 17. 11:07
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én kérnék papíros ajánlatot a Toyotától és azzal mennék a csávóhoz.

Mondanám, hogy fizesse ki és felejtsük el egymást.

2023. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!