Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dupla nyilas kanyarodó sávban...

Dupla nyilas kanyarodó sávban mehetek folyamatosan?

Figyelt kérdés
Van egy benzinkút utána egy kereszteződés van egy sáv ami szagatott vonalal van el választva a többitől és egymás mellet 2 jobbra nyíl van. Ha nem a benzinkútra akarok lefordulni hanem később majd csak a kereszteződésben akkor mehetek ebben a sávban a kereszteződésig?
2023. jún. 26. 19:03
 1/5 A kérdező kommentje:
*a kettő jobbra nyíl egy útburkolati jel a sávon belül
2023. jún. 26. 19:03
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Mehetsz, de miután ebbe a sávba soroltál, vissza kell venned az indexet, és csak a végén kitenni, azért dupla nyilazott, mert ebből a sávból nemcsak a sáv végén, hanem közben is le lehet kanyarodni.

Pont ilyen buktatós helyen vott az oktató a tanfolyamon.

2023. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én egész oktatás alatt illetve az elmúlt 7 ezer km rutinom alatt nem találkoztam még ezzel ma haza menet találtam egyet 😅
2023. jún. 26. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Fehérváron mi kettő helyen is jártunk ahol ilyen felfestés van. Az egyik pont a közlekedés felügyeletnél.
2023. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt van az egyik, és az első leágazásig dupla nyilas csak

[link]

2023. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!