Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvettem egy audit a félretet...

Megvettem egy audit a félretett pénzből és most szerelő kicserélt rajta dolgokat 600 ezerért ami nekem nincs meg autót nem akarja odaadni amit beszerelt meg nem akarja kivenni nmost mivan?

Figyelt kérdés
Olajcserét mondtam csak neki csinálja meg erre meg kicserélt több dolgot rajta meg féket is kompletten elől és most 600 ezret akar mikor nekem annyi pénz nincs és aztmondja akkor nem adja oda az autót de ez mi? Én nem kértem ilyet mondtam akkor szerelje vissza eredeti állapotra aztán adja ide az olajcsere árával de azt mondta azt meg ő nem tudja , most mi van? rendőrség?
2023. júl. 4. 17:06
1 2 3 4 5
 1/48 Koaxk Ábel ***** válasza:
97%

Ez így egy érdekes kérdés, bár valósznínűleg az autó így biztonságos, ha a szerelő ezeket az alkatrészeket ítélte meg, hogy cserélni kell.


A másik érdekes kérdés, hogy minek vesz valaki Audi-t ha 600 ezer forint olyan tétel amit nem tud kifizetni.


Sajnos utálom a majom és banán példát de igaz...

2023. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%

Bezzeg amikor mondom itt, vagy bárhol máshol, hogy ezért kell normális, legális SZERVIZBE vinni az autót, nem pedig valami jött-ment "szerelőhöz", akkor le vagyok ugatva, hogy "ők inkább viszik maszekhoz, mert a szervizek drágák és azért drágák, mert lehúzzák az embert". Hát tessék. Ez a maszek. Nincs kommunikáció, nincs árajánlat, nincs számla, nincs semmi. Teljesen ki vagy szolgáltatva nekik. Árajánlat híján nem tudsz reklamálni, ha a megbeszéltnél sokkal drágább a végösszeg. Számla híján nem tudsz reklamálni, ha a javítás minősége nem megfelelő. Ésatöbbi. Ezért dolgozik olcsóbban a maszek, mert bele szarik mindenbe (tisztelet a NAGYON KEVÉS) kivételnek. És ezért drágább a rendes szerviz, mert náluk a tiszta, rendes munkát fizeted meg. Vagy ha mégsem tiszta, rendes a munka, akkor ott a papír a kezedben, ami számodra biztosítás.


Viszont ebben a konkrét szituációban a helyzet egyszerű: mondod neki, hogy visszaadja az autót, vagy mész a rendőrségre és akkor nem csak a NAV fogja azért szarrá büntetni, amiért illegális munkát végez, hanem a rendőrség még börtönbe is rakja, mert eltulajdonította az autódat. Ez számára nem igazán pozitív kimenetel, szóval vissza fogja adni az autót. Ha azt hiszi blöffölsz és még így sem adja vissza, akkor tényleg bemész a rendőrségre és tényleg feljelented.

2023. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
84%
#1 Az autószerelőnek nem áll hatalmában önkényesen "biztonságossá" tenni az autót az ügyfél beleegyezése nélkül. Ha az autó minden kétséget kizáróan balesetveszélyes, akkor két dolog áll hatalmában a szerelőnek: ráírni a dokumentációkra, például munkalap, hogy az autó balesetveszélyes és a tulaj saját felelősségre távozott. Illetve ha nagyon lelkiismeretes (és egy kicsit g*ci is, de én lelkiismeretességnek hívom), akkor tesz egy bejelentést az NKH részére, hogy balesetveszélyes autó közlekedik a forgalomban, ők pedig a rendőrséggel karöltve kivizsgálják.
2023. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Kereskedésből ahol vettem elmondta eladó hogy féktárcsa még legalább 10 ezrer km-t kibirt volna , ilyen olajfolyásoklat orvosolt amibe sok volt munkadíj elmondása szerint meg lengőkarokat cserélt meg valami szelepet amit az se tudom micsoda csak hogy nem úgy ment autó ahogy kellett volna ha nem csinálja meg hát de mondom minek csinálja meg ha nem kértem??


Majd hajtottam volna még aztán elvittem volna ha összegyüjtöm rá pénzt nem most egyből főleg mikor elmondja eladó is hogy lehet hajtani a gépet , 10000 km hol van az még


te úgy veszel házat hogy majd egyből beteszei a medencét a szerelő mert úgy akarja? vagy majd megvetted kipofozod aztán 1 év múlva ha gyühjtöttél jöhet a medence is?


Na hát most kifotóztam ezt a választ 1726 holnap viszem neki mutatom hogy vagy visszadja autót vagy baj lesz aztán ha kiszereli amit beszerelt felőlem kiszereli de én nem fizetek olajcserélnél többet

2023. júl. 4. 17:32
 5/48 anonim ***** válasza:
16%
be kell fenyitteni az ilyet, 20 millios kocsit vettem tegnap es a legdragabb szerelohoz vittem el, csak azert mert hallottam ilyenekorl hogy valakinek nem adjak vissza a kocsit.
2023. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudok elképzelni ilyet. Valószínűleg azt mondtad neki hogy cseréljen ki mindent ami rossz. És a szokásos : "jó legyen". Na ez most ennyibe került.

Egyik szerelő sem fog olajcserén kívül bármit csinálni ha NEM MONDJÁK neki. Szóval hazudsz.

2023. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
23%
Fogod a haverjaidat, vesztek viperákat, beültük egy másik audiba és hazáig követitek. Másnapra már tiéd lesz újra az autó. Milyen alapon kezd el kicserélni dolgokat egyeztetés nélkül?
2023. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
1810 figyelj csak én elmondtam neki hogy CSAK olajcsere legyen az hogy a másik autómon korábban megcsináléta dolgokat az nem ehhez t arotikz hogy ő mit gondol mit nem mikor elmondtam neki hogy CSAK OLJACSERE!!!!
2023. júl. 4. 18:31
 9/48 A kérdező kommentje:
1828 venni nem kell de figyelj már én nem ilyen típus vagyok hacsak nem akar átverni továbbra sem , én normális utat keresek azért irtam ide, jogi utat
2023. júl. 4. 18:32
 10/48 anonim ***** válasza:
34%
7es vagyok. Ja ezt nem mondtad. Akkor kérj kölcsön valakitől.
2023. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!