Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért "regenerál" tisztit...

Miért "regenerál" tisztit ilyen sokat az autó?

Figyelt kérdés

Van egy passat 2.0 tdi kéziváltos autom ami bluemotion( ez asszem kenyesebb motor).

Nagyon sokszor szokott regenerálni kb 200km-ént.

Én azt nem értem,hogy ha az autókban benne van az,hogy regenerál automatán amikor annyira elvan dugulva akkor miert nem mindegy mekkora fordulaton jár? Ugy is regenerál ha annyira van már. Amúgy is ki irja mar hogy 1500-nál kapcsoljak. Van amikor alacsonyabb fordulaton járok de sosem 1500alatt, de általában probálom közel tartani 2000-hez. Probáltam olyat is,hogy egy hosszabb ut utan azon a heten es kovetkezon amikor a motor bevolt melegedve ugy jártam az autoval hogy kb 3000-es fordulaton volt es akkor is 200km-ent regeneralt pedig akkor mar annyira kikellett volna éghen belole

Valaki valami tipp?

Automata autoban van hogy 1200nal valt es sokszor alacsonyabb a fordulat es ott is ugyan igy regeneral?



2023. júl. 9. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom elvitted szoftverfrissitesre.

Nekem az 1.2 crtdi kb 600-700 km enkent regeneral. Szoftverfrissites utan azt mondják kb 300 km után csinalná.

2023. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Ki kell mosni belőle a hamut, nem a korom a gond.

Az elégetett körökből megmaradt hamut nem tudja kiegetni, azért regenerál sokat

2023. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nem vészes.

Más márkájú autóm van, új, 0 km-es kora óta nálam. Soha nem városi futkosásra használtam. Most tart 52.000 km-nél. A háborúig, amíg el nem kezdtek szórakozni az üzemanyagokkal, csak prémium gázolajat kapott. Egyetlen egy regeneráció sem szakadt félbe. Semmilyen utasítást, hibaüzenetet nem írt még ki ezzel kapcsolatban az autó. Tehát kötve hiszem, hogy el lenne dugulva. Mégis 200-250, nagyon max 300 km-t megyek el a következő regenerációig. Rendszeresen teszek meg napi 500 km-t autópályán. Ez alatt általában 2 regeneráció mindig megvan.

2023. júl. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2.0 CR vagy PD?
2023. júl. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Cr
2023. júl. 10. 12:41
 6/6 A kérdező kommentje:

#2

Hol van benne lerakodva a hamu? Es hogyan takaritsam ki?

2023. júl. 11. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!