Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel GTC ablaktörlőnek mi...

Opel GTC ablaktörlőnek mi lehet a hibája?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy 2005-ös Opel Astra H GTC-ről van szó. Amikor pihentetőn menne az ablaktörlő, nem csinál semmit. Egyes fokozatra kapcsolásnál elindul, kettes fokozatnál ugyanúgy megy, nem gyorsul. Kikapcsolásra nem reagál, hosszabb idő eltelik mire leáll. Vagy "erőszakosan megállítva", lefelé húzva a kart megáll ott, ahol éppen van.

Vettünk bele vadonatúj relét, nem használ. A sarut lehúztuk az akkuról (több percre), nem tért észhez. Szétbontottuk elől, a szélvédő alatt, hogy lássuk az ablaktörlő motorját, az tökéletesen működik. Még a kapcsolóra gyanakszunk. Volt már valakinek hasonló tapasztalata, vagy van ötlete, mi lehet a hiba?



2023. júl. 15. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem CIM Modul hiba lesz, más kormányon lévő kezelőszerv rendesen működik?
2023. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is CIM-re gyanakodnék. Sajnos nincsen neki tipikus jele, de bármi ami a kormány közelében/azon rajta van és hülyén, össze-vissza viselkedik, az általában CIM modul.
2023. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az lett volna a kérdésem, hogy a CIM volt-e már javítva, forrasztva.
2023. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, párom már ebbe az irányba telefonálgat. A kormánynak csak nem esünk neki, már csak a légzsák miatt sem :D
2023. júl. 17. 09:58
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Nehezen fogtok rá találni embert. Aki megcsinálná, az is lehet csak egyben cserélné, nem szedik szét hogy megcsinálják.
2023. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig nem olyan ördöngösség az a légzsák. Akkusarut előtte le kell venni és két pecek tartja hátulról. Már én is vettem ki a sajátomat más okból kifolyólag.

Új CIM modult már nehéz lesz találni. 10 éve is bőven 100.000Ft fölött volt az ára. A bontott meg lutri. Lehet veszel egy ugyanolyan kontinentálisat.

Budapesten tudok olyan szervizt ajánlani, ahol jó eséllyel foglalkoznak vele.

2023. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!