Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önnek mi a véleménye az autók...

Arpi1969 kérdése:

Önnek mi a véleménye az autók motorok és hasonlók szerepéről történelmünkben és életünkben az elmúlt száz esztendő alapján ???

Figyelt kérdés
Kedves Moderátor és kedves feljelentő barátaim ! Amennyiben a kérdés szabályellenes vagy államérdeket sért kérem haladéktalanul intézkedni most is

2023. júl. 16. 22:41
A kérdező szavazást indított:
az Autózás nagyon hasznos és kényelmes, mindenképpen jó dolog, csak pozitív, jó hogy fel lett találva és mindenhol használják
Nem tudom biztosan megítélni, látni kéne az összes pozitívumot és negatívumot, nincs határozott véleményem
Egyértelműen az autók tettek tönkre mindent, ráadásul az autózás valójában szerintem egy igazi majomparádé
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Az autók összességében kifejezetten pozitív hatással voltak / vannak az emberek életére, leküzdhetővé tették a leküzdhetetlent, nagy távolságok, vagy ahova a vasút nem ér el.

Nem az autózás tette tönkre a dolgokat, hanem a felelőtlen és ész nélküli “várostervezés”, amikor is lakóházakat, zöld területeket, műemlék-jellegű látványosságokat, magyarán városokat áldoztak be, hogy több hely maradjon az autóval való közlekedésre.

Mind a várostervezőknek, politikusoknak, mind pedig a magánembereknek meg kell találnia az egyensúlyt az autózás és a többi közlekedési mód között: tudni kell, mikor melyik a legoptimálisabb, a városokban pedig előnyben kell részesíteni a tömegközlekedést, kerékpározást, esetlegesen a motorkerékpárral való közlekedést.

Nagyjából ugyanaz a véleményem erről, mint a műanyagról: remek találmány, de meg kéne tanulni megfelelően alkalmazni, túlzások nélkül. Ez az, ahol mindkét fogalom esetében elvérzik az emberiség.

2023. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"Majomparádé" Ez a kérdés tényleg az..
2023. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Rég volt ilyen lúzer kérdés.
2023. júl. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha így akarod kategorizálni a válaszokat, akkor minimum 5 opció kellene...
2023. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bereczk Jénos válasza:

Talán minden úgy kezdődött, hogy valaki készített egy talicskát, amihez egy kerék kellett, aztán kitalálták, ha nem emelik, csak tolják két kerék is elég, aztán lettek a kocsik, kettő, majd négy kerékkel, aztán jött a gőzgép,

majd a motor, a benzint nem égették el, hanem hasznosították, így is úgyis káros!!!

A motorok fejlesztése a mai napig tart, csak már senkit sem érdekel, a

Wankel, az Xmini már csak rontott a helyzeten, zsákutcába vitték a fejlődést, átveszi, ha igaz, az elektromos hajtás, amihez sok minden rendelkezésre áll, talán csak néhány apróság hiányzik, leginkább a tudás!!

Az áram tárolása és felhasználása között, van egy kis szakadék, míg a benzinből az utolsó csepp is komoly energiát ad, addig a félig lemerült akku már kevés energiát ad!! Jellemzően a 400 km helyett már csak 200-ról regélnek, az akkus repülőgép a bemutatón lezuhant energia hiánya miatt!!

Persze bizonyos körülmények között nem rosszak, de a PB gázos motor itt is jobb!!! Kétegyházán gyönyörű gyűjteményt láttam a még petróleumos motorokról is amik több mint 100 éve szivattyúzták a folyókat!

Én ma is a GYORS-ÉGÉSŰ motorok híve vagyok, bár ezek fejlesztését már senki sem akarja, pedig még sok helyen lenne rá szükség!!!!!!

2023. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!