Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sok öreg dízel kocsi által...

A sok öreg dízel kocsi által keltett zaj és okozott bűz ellen van valami praktika, hogy a lakásban ne egy smoke&charm találkozón érezzem magam?

Figyelt kérdés
Ebben az időben nyitva kell tartanunk az ablakokat esténként. Viszont egy forgalmas út mellett lakunk, amin a felhozatal 20-ból 19-szer egy 20 éves német csoda. És ilyenkor a TV-t is alig hallani, mert zúg a ház, mikor Mr. TDI végigvonul az utcán. És hát az étvágya sem az igazi az embernek, mikor olyan illatok vannak a szobában, mintha egy 40 éves ikarus kipufogóját vezették volna be a lakásba. De tudom, tudom, én vagyok a hülye, mert az elektromos autók gyártása során úgyis több méreganyag keletkezik, úgyhogy ezek mentik meg a földet…

2023. júl. 17. 20:05
1 2
 1/13 L.. István ***** válasza:
87%
A zajjal semmit nem tudsz kezdeni, a szmog ellen vehetsz légtisztítót, bár nem tudom mennyire hatékonyak.
2023. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem baromi kamu az egész kérdés, a lokális emisszió áthelyezése a gyártelepekhez pedig nem jelent megoldást semmire, tehát igen úgy fasság ahogy van.

Vegyél egy klímát—> problem solved

2023. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván kamu, hisz viccből összefogalmaztam a kérdést és kitaláltam az egészet, mert időmilliomos vagyok és nincs jobb dolgom.
2023. júl. 17. 20:46
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Köszönöm, hogy egyetértünk
2023. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Utálom az összes régi füstöt okádó dieselt. Az ilyeneket sajnos mindig megkell előznöm, mert nem vagyok hajlandó azt a fertelmes sz@rt szagolni, ami azokból jön. Mindig a régi mtz-nket juttatja eszembe.
2023. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

"A zajjal semmit nem tudsz kezdeni"


Igazából még mindig azzal lehet többet kezdeni, klíma, csukott 3 rétegű ablak, kiegészítő üvegezés. Nyilván a durrogó-csattogó szaroktól ez sem fog teljesen megvédeni, de legalább tompít.


"a szmog ellen vehetsz légtisztítót"


A légtisztítókkal az a baj, hogy szart sem érnek, ha magát a szagforrást nem semlegesíted. Sajnos én is ezzel szívok. Bejön a cigifüst, kukaszag, vagy adott esetben a ház előtt fél óráig járatott dízel füstje. Volt, hogy konkrétan arra keltem reggel, hogy szédülök.

2023. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Klíma. Az megszűri a levegőt.

Vagy költözz vidékre.

2023. júl. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Nézzük csak, ha ti épültetek oda, akkor az út gondolom már előtte is ott volt, így akkor kellett volna átgondolni, vagy ha utólag költöztetek oda, szintén akkor kellett volna átgondolni, hogy jó lesz-e az út mellett...
2023. júl. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Ki kényszerített arra hogy oda költözz?

Falu? tanya? ott autó sincs.

Mondjuk a büdös dízelcsühögőket rühellem én is.

2023. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Eddig akkor hogy éltetek hogy csak most jött fel ez a probléma?

Zaj ellen használj fejhallgatót, füst ellen szájmaszkot, de ha nem használnak ezek sem akkor költöznöd kell, vagy várjál kb. 20 évet mire teljesen lecserélődnek az autók elektromosra.

Ezeken kívül másat nem tudsz mit tenni.

2023. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!